9.12.2021 | Jana | 9 komentářů

Vánoční šaty

Šijete sobě nebo dokonce celé rodině vánoční oblečení? Já se přiznám, že to pokaždé plánuji a pokaždé to skončí nezdarem. Advent je pro mě totiž každoročně obdobím největšího stresu. Začíná to koncem listopadu, kdy během 7 dní mají 3 ze 4 členů naší rodiny narozeniny, což znamená obvykle dvě oslavy bezprostředně před startem adventu a také to, že za posledních 6 let jsem hned dvakrát měla úplně jiné starosti než nějaké šaty. Sotva tedy dosháním dárky, dopeču dorty, husy a kačeny, stresuju, že moje okolí už dávno začalo péct cukroví, musím vymýšlet další dárky a čekají mě takové ty další běžné věci okolo, které vzhledem k tomu, že má manžel každoročně pracovně nejnabitější období roku, zůstávají z větší části na mě.

Nicméně letos zasáhla trochu náhoda: po letním šití podle střihu Vikisews, kdy nepanovalo úplně nadšení, jsem tuto střihovou firmu sledovala jen na půl oka. Jednoho dne mi, aniž bych vůbec zaznamenala novou kolekci, napsala Vendy, že mají teď spoustu krásných šatů a že si koupila několik střihů. Mně se moc líbily dva z nich, takže jsem se rozhodla dát Vikisews ještě jednu šanci (ostatně Bářina první zkušenost s Patrones byl o dost větší průšvih než moje šaty).

Oproti La Forme jsou tyto střihy o něco levnější a dost často na ně bývají slevové akce, takže nejdražší je na střihu vytištění. Jejich výhoda je podrobný návod, můžete vstoupit i do klubu, kde jsou natočená videa k jednotlivým krokům. Kromě obyčejných střihů mají v nabídce střih s kurzem v obdobné cenové hladině jako La Forme (kde ale za tuto cenu bývají i střihy made-to-measure, na druhou stranu  slevy bývají i na ně).

Když jsem přemýšlela nad materiálem pro šaty Manuela, chtěla jsem zpracovat něco ze zásob a volba padla na červený viskozový krep z látek Mentalist. Šaty mají být na tělo jen v pase, takže jsem se rozhodla to risknout a nedělat zkušební model. Musím se ale přiznat, že když jsem si na kurzu zkoušela Bářin zkušební model na kalhoty, trochu mi zatrnulo, že jsem zvolila stejnou velikost – její kalhoty jsem sice zapla, ale celkově byly dost zařízlé, což mohlo být ale i tím, že bych potřebovala sadu pro o 6 cm vyšší postavu (pas kalhot mi rozhodně neseděl v pase). Z toho důvodu jsem na šatech trochu zmenšila záševky na předních dílech, protože od měr velikosti 46 mě dělí především větší obvod pasu.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (09.12.2021/1:35)
Kategorie: Příběhy našeho šití
9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x