18.11.2021 | Jana a Barbora | 3 komentáře

Vánoční dárky 2021

Už od počátku Stehu se každý rok můžete těšit na článek s našimi vánočními přáními a tipy na to, co byste se mohly přát pod stromeček i vy. Objednání některých věcí je na delší lokte, takže i když advent začíná až příští neděli, rozhodly jsme se článek publikovat v malém předstihu.

Zároveň bychom vám rády připomenuly některé dárky zmiňované už v předchozích letech, které ovšem nepřestávají být boží a nechtěly bychom, aby zapadly.

Světlo

Světelný komfort je základ, protože na práci je potřeba dobře vidět. Pokud patříte mezi ty, co si pořizují další a další lampičky, a přesto vidíte na šití stále hůř a hůř, máme tip právě pro vás. Nejlépe totiž vidíte na práci, pokud je hlavním zdrojem světla nepřímé osvětlení. To totiž imituje denní světlo: proto i parametry by měly odpovídat – nejde ale jen o lumeny a kelviny, důležitá je i skladba světla. V případě, že byste se o tomto tématu chtěly dozvědět více, můžete se podívat na Instagram Hynka Medřického, který se světlům obecně věnuje dlouhodobě. Ideálním světlem, které umístíte do pracovny či pracovního koutku bez montování či bourání, je nepřímé lineární svítidlo. Toto konkrétní světlo má výhodu díky složce červeného světla, které většině LED světel chybí.

Levnější alternativou je pak lineární zářivka z hobbymarketu, která tak ideálním zdrojem není, ale je určitě lepší než jakékoliv přímé světlo nebo pronájem výše zmíněného světla. Pronájem bude stát 190 korun za měsíc s vratnou kaucí 1900,-, ale stejně jako jiné firmy má i tato problém s dodávkami komponent, takže k pronajmutí asi světla do Vánoc nebudou (můžete se ale informovat na mailu alena@artemide.cz).

Pomůcky

Pravítko quiltovacípravítko ve velikosti 60x15cm je neocenitelným pomocníkem pro stříhání/řezání rozměřených dílů jako jsou třeba volány nebo šikmé proužky nebo při pokládání střihu na látku.

Pravítko zažehlovací – skvělá pomůcka na zažehlování přídavků či záložek. Použít je můžete i jako podklad pod švové přídavky/ záševky, aby se neprožehlily na líc. (Pravítko je objednáno na náš e-shop, protože se okamžitě vyprodalo, ale nevíme přesně, kdy bude znovu skladem.)

Navlékač nití – opravdu skvěle fungující věc i na naše japonské jehly. Pokud netrefíte nit do jehly s malým ouškem napoprvé, můžete si ušetřit nervy právě s touhle vychytávkou.

Jehly + špendlíky – pokud chcete přestat bojovat se špendlíky či jehlami, pořiďte si tyto výrobky z Japonska. Je jedno, jestli budou z našeho e-shopu nebo odjinud, s nimi zapomenete, jaké to je, když špendlík zatrhne látku.

Máte-li delší prsty/větší ruce a klasické tenké jehly vám přijdou moc krátké, koukněte na dlouhé ale stále uzoučké jehly, které dovážíme právě z Japonska (sortiment Cloveru pro Asii a zbytek světa se bohužel velmi liší).

Naší milovanou stálicí je také stehovací jehla.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (18.11.2021/8:29)
Kategorie: Odstřižky...
3
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x