25.10.2021 | Jana | 17 komentářů

Celoroční šaty

Jak podle vás vypadá ideální šatník? Pro mě je složen z pár kusů oblečení, které točím stále dokola – ráda nosím to svoje oblíbené znovu a znovu. Reálně ale přeci jen podléhám alespoň v minimální míře žhavým módním trendům, takže tu měním siluetu, tu délku oděvu či šířku rukávů. Příkladem může být třeba taková délka rukávu: jako mladší sourozenec mám ráda, když jsou rukávy pěkně dlouhé, což je při mé výšce v konfekci prostě problém. Vždycky jsem měla “dlouhé” rukávy u řetězcového modelu 5 cm nad zápěstí, takže když jsem si něco šila s dlouhými rukávy, tak zásadně po klouby mezi zápěstí a prsty. Posledních několik let jsou ale v trendu kratší rukávy, u svrchníku přesně po začátek zápěstí a i já jsem si je tak začala šít. To ale neznamená, že starší věci s delšími rukávy už nenosím.

Zároveň se snažím o co největší univerzálnost a kombinovatelnost, což je občas vzhledem k mé lásce ke vzorům problém. Univerzální ale mohou být i šaty s divokým vzorem. Jsou totiž šaty, které si můžete obléci na Nový rok a nosit je nepřetržitě až do Silvestra.

Na jaře s polobotkami/teniskami a sakem, v létě se sandálkami, na podzim s koženou bundou a punčochami, v zimě přibudou kozačky a vlněný kabát.

Aby se jednalo skutečně o šatový zlatý grál, je dobré (ale ne bezpodmínečně nutné), aby se hodily k vašim oblíbeným botám a svrchníkům pro všechna období, snesly trochu slavnostnější styling, takže byste se za ně nemusely stydět na party nebo v běžném divadle, stejně jako v nich zvládnete jít do práce nebo v létě na zahradní party. Že takové šaty nemohou existovat?

Je těžké se k nim dopracovat, ale opravdu mohou.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (25.10.2021/8:08)
Kategorie: Historie a styl
17
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x