21.10.2021 | Jana | 6 komentářů

Šijte s námi z proševu – Janina bunda

Když jsme se Bárou rozhodly, že budeme šít v rámci společného šití prošev, hned jsem věděla, jaký střih zvolím – střih na bundokabát od La Forme se mi líbil dlouho, i když jsem si původně myslela, že podle něj ušiju kabát z klasického vlněného materiálu. Měla jsem doma dokonce i vhodný šusťák v černé barvě a vatelín, ale nakonec jsem se rozhodla, že bych ráda přece jen projasnila pošmourné zimní počasí něčím barevným a vybrala si šusťák ve výrazné zelené barvě.

Šití jsem měla dopředu naplánované tak, abych ho v pohodě stihla, ale úderem dne, kdy jsem se do něj chtěla pustit, mladší dcera dostala horečky, které přešly v noční kašel, díky kterému se jí totálně rozhodil spánek a já připomínala spíše chodící mrtvolu než osobu schopnou jakéhokoliv výkonu.

Naštěstí jsem se stihla aspoň trochu vyspat ještě před začátkem brněnského kurzu, na který jsem si zabalila potřebné materiály a před jeho začátky a při kávových pauzách jsem nastříhala nejdříve šusťák: rukáv v jedné vrstvě (ten bude mít viskózovou podšívku) a trupové díly ve dvou vrstvách. Zkušební střih jsem nedělala, jen jsem testovala délky a i přesto, že je střih dělaný na výšku 176 cm, musela jsem prodlužovat rukávy o 7 centimetrů (a stejně jsou délkově tak tak).

Pak jsem si rozložila vatelín, nastříkala na něj dočasné lepidlo, opatrně na něj přilepila díly šusťáku a vatelín jsem vystřihla tak, aby vatelínový díl lehce přesahoval – vatelín je jako živý, takže se u něj nějaká rezerva hodí. Na trupové díly jsem přidala ještě jednu vrstvu vatelínu.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (21.10.2021/11:16)
Kategorie: prošev, Šijte s námi, Techniky
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x