14.10.2021 | Barbora | 3 komentáře

Šijte s námi z proševu – Bářina vesta

O tom, proč jsem se rozhodla zrovna pro vestu, jsem psala už v úvodním článku tohoto seriálu. Je to podle mě hodně praktický kousek oblečení a ve správně zvoleném materiálu, barvě či střihu upoutá velkou pozornost. Snažila jsem se na vesty zaměřit i při jedné venkovní zářijové akci, kdy byla teplota stěží 15 stupňů a zajímavých vest jsem viděla už celkem dost. A musím říct, že ty nejvíc zajímavé a šmrncovní měly pokaždé hlavně výraznou barvu. Pak je totiž i jednoduchý střih ta správná volba a dokáže z poměrně obyčejného kousku oblečení udělat něco, za čím se spousta lidí otočí.

Na svůj vybraný materiál jsem narazila úplně náhodou někdy na začátku léta. Téma společného šití jsme měly v té době už rozhodnuté, ale nic konkrétního jsem zatím nehledala, ani nevymýšlela. Ale v Instastories jsem narazila na potištěný šusťák od Primavery. Když jsem jej zahlídla, v tu chvíli mi blesklo hlavou, že to by mohlo být to pravé! Proč bych se měla složitě rozhodovat mezi jednobarevnými látkami, když můžu mít potisk? Zajímavost na první pohled zaručena. Potisk je totiž plný vážek v různých velikostech a barvách!


Střih

Ten jsem pro změnu měla vybraný hodně dlouho, ještě před tímto společným šitím. Byl založený ve složkách a obdivně jsem na něj chodila nakukovat. Není to tak úplně hotový střih, jedná se totiž o model od Hany Zárubové z její kolekce podzim/zima 2017/2018.

A tyto tři fotky jsou to jediné, co k tomuto střihu vlastně mám, a který jsem se rozhodla nějakým způsobem zreplikovat.

Hanu Zárubovou velmi obdivuji, líbí se mi prakticky všechno, co navrhuje a také si dokážu představit cokoliv z jejích kolekcí nosit. Její modely jsou minimalistické, na druhou stranu ale neskutečně zajímavé a skvěle technicky provedené.

Protože jsem tuhle vestu viděla pouze na obrázcích a neměla ji nikdy v ruce, snažila jsem se spíš o volnou inspiraci než o přesné zvládnutí a napodobení. Nevím totiž, jak by seděla na postavě, proto jsem si střih nadrapovala na tu svou.

Asi by bylo možné nějakými poměrnými propočty získat rozměry z rozložené fotografie modelu, pro mě však bylo důležité mít vestu padnoucí mojí postavě a mým potřebám.

 

Tvorba střihu

Ohledně zkušebního střihu jsem tentokrát byla hodně rozpolcená. Vesta se mi na první pohled zdála strašně jednoduchá, až mi přišlo zbytečné nějaký zkušební model dělat. Zkrátka prošitý obdélník s otvory na ruce. Na druhou stranu jsem ale měla o to větší obavy, jestli to s tou jednoduchostí není jen mé zbožné přání a vesta je naopak technicky komplikovanější, než se podle obrázku zdá.

5 3 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (14.10.2021/9:34)
Kategorie: prošev, Šijte s námi
3
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x