30.9.2021 | Jana | 2 komentáře

Šijte s námi z proševu – hotový prošev

Hlavní výhodou již hotového proševu je úspora práce při prošívání, nicméně všechno ostatní už musíte nechat na tom, co reálně seženete – vrchní materiál, jeho barva/vzor, oboustrannost, tloušťka výplně, vzor prošití… Když si ale všechno sedne a materiál vyberete, je šití z proševu dost jednoduché.

Možností, jak ušít oděv z proševu, je nepřeberné množství a v dnešním článku si jich několik ukážeme.

Začneme ale se stříháním – k proševu je potřeba přistupovat jako ke každému jinému vzoru, zvlášť pokud jde o prošev jednobarevný a s velkým pravidelným vzorem. Bylo by dost hloupé mít bundu s příčným prošíváním, kdy by jednotlivé řady proševu na sebe nenavazovaly. S tím je potřeba počítat při polohování dílu a přikoupit nějaký materiál navíc, abyste si sesazení mohly dovolit. Určitě nemusím připomínat, že vzhledem k tloušťce materiálu je vždy lepší stříhat z jednoduché vrstvy látky.

Když nakupujete prošev, je potřeba se rozhodnout, jestli potřebujete jednostranný nebo oboustranný. Oboustranné proševy mívají jednu vrstvu nepromokavou, sloužící jako líc, vatelín a vnitřní vrstvu sloužící jako podšívka, která nepromokavá být nemusí.

S jednostranným proševem pracujete prakticky jako s každou jinou látkou s jednou výjimkou: švy nejdou úplně pěkně rozžehlit. Pokud je potřeba, aby držely naplocho, můžete je prošít v okraji podobně jako kůži, případně přikřížkovat.

Okraje můžete začistit předšitím a otočením do rubu nebo olemování proužkem podobně jako u tohoto kabátu.

Zdroj: Vogue

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (30.09.2021/11:11)
Kategorie: prošev, Šijte s námi
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x