23.9.2021 | Jana a Barbora | 36 komentářů

Šijte s námi z proševu – materiály a střihy

Pokud jste se rozhodly  s námi šít prošívané svrchníky nebo nad tím teprve uvažujete, určitě netrpělivě vyhlížíte dnešní díl. Většina z nás je odchovankyní klasické Burdy, ve které zas tolik prošívaných věcí nevychází, stejně jako třeba v Patrones. Na velký zdroj prošívaných střihů totiž musíme otočit hlavu opačným směrem – na východ, do Ruska, kde najdete u střihových společností prošívaných věcí o mnoho více. Tyto firmy mají v nabídce nejen klasické bundy, ale i prošívaná saka a kabáty.

Střihy počítají s hotovým proševem, ale i se šitím ze šusťáku a vatelínu, takže pokud vybíráte střih a následně budete kupovat materiál, věnujte pozornost spotřebě látky.

Ještě než se vrhneme na samotné střihy, podíváme se právě na vhodné materiály.

Materiály

Začneme variantou, kdy si ušijete model z více vrstev a následně jej budete prošívat. Na to potřebujete šusťák a jako podklad nějaký vatelín. (Klasickou péřovku šít v rámci společného šití nebudeme.)

Velmi pěkný, nepromokavý nylonový šusťák v mnoha barvách najdete na stránkách jamitex.cz . Hlavní nevýhoda je ta, že jde o velkoobchod, kam sice nemusíte mít IČO, ale minimální odběr je 12 metrů od druhu a barvy. I při tomto množství je ale cena necelých 1500,- za zmíněných 12 metrů.

Jana bude v rámci společného šití právě z tototo materiálu, takže vám přinášíme i vlastní fotky vzorníku pro srovnání. V případě, že by se našlo více zájemkyň o stejnou barvu, rády vám pomůžeme se spojit, ať se můžete domluvit. (Jana vybrala barvu 718, pokud by se vám líbila, je pár metrů k dispozici.)

Šusťák Kent seženete na více e-shopech už od jednoho metru, ale s jeho kvalitou zkušenost nemáme.

Šusťák ale seženete nejen v obchodech specializujících se na dětské oblečení, občas se objeví i v obchodech s luxusními materiály:

Bára například pořídila šusťák Valentino v Primaveře, na Poezie Látek seženete šusťák v pěkné světlé khaki barvě (vzorek vlevo).

Šusťáky Moncler pak mívají například v Biltexu (ale aktuálně není výběr nijak velký), vzorované pak najdete na Takoy. V novinkách mají šusťáky i látky Mentalist (oba na obrázcích níže jsou vhodné na vytvoření proševu, tenhle je trochu silnější, takže bych ho na prošev také použila, ale jen ve vnější vrstvě).

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (23.09.2021/8:01)
Kategorie: prošev, Šijte s námi
36
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x