9.9.2021 | Jana | 6 komentářů

Safari šaty

Když jsem ušila svoje první modely od společnosti La Forme, byla to ryzí láska. Díky tomu, že šlo o střihy v rámci jejich šicího klubu, měla jsem je uzpůsobené na míru (made to measure), takže jsem je nemusela nijak upravovat. Kromě šatů inspirovaných Diorem jsem šila v rámci jarního společného šití sako inspirované safari kabátkem od McQueena. Když mi pak Vendula, kterou z našeho webu dobře znáte, posílala fotku, kde ze stejného střihu ušila šaty, začala jsem přemýšlet nad tím, že bych si také nějaké ušila. Nechtěla jsem šaty bez rukávů a když jsem narazila na tuto fotografii, měla jsem jasno: zase budou volánky!

Střih jsem zkombinovala se šaty La Forme 0444, u kterých se mi líbila tak akorát rozšířená sukně. Střih na volánek jsem si půjčila z overalu La Forme 0706.

Při pohledu do mých zásob látek jsem nic vhodného nenašla, a protože bylo zrovna těsně před naším jarním kurzem, nechala jsem nákup do Prahy, kde jsem objevila krásný bavlněný gabardén u pana Pavlačky v BP Látkách. Nemohla jsem se dočkat a chtěla šaty střihnout již ráno před začátkem kurzu, ale u bavlněné látky bych si netroufla ji jen propařit, takže jsem to raději nechala na doma. Šaty jsem sice hned po kurzu nastříhala, ale pak šila několik věcí do teplejšího počasí, pak byla půlka června, jeli jsme na dovolenou, pak na chalupu, v mezidobí jsem byla v práci nebo s dětmi venku, takže najednou už byl začátek srpna a teprve jsem se začala rozkoukávat, co dál.

5 3 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (09.09.2021/7:44)
Kategorie: Odstřižky..., Příběhy našeho šití
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x