19.8.2021 | Jana a Barbora | 9 komentářů

Volány I

Jsou trendy, které je asi nemožné minout – jedním z těch letošních jsou určitě všechny ty volánky a volány. V redakci zas tak žhavým trendům nepodléháme, ale letos nás volány prostě dostaly. Místo více článků o volánových šatech, kde by byly informace o tom, jak jsme volány podle různých střihů na různých materiálech žádající si jiná olemování šily, rozhodly jsme se vytvořit komplexnější volánový text, na který bude navazovat článek s konkrétními šaty.

Začneme ale s několika tipy, kde a jak volány použít: volán je totiž jeden z těch jednoduchých způsobů, jak přidat zajímavý detail tisíckrát použitému střihu. Volánem také jednoduše změníte délku šatů či přidáte určitým místům na objemu.

Zdroj: Fashion Jackson

Zdroj: www.wearandwhenblog.com

Možností je opravdu mnoho, takže záleží spíš na vás, jestli se chcete vydat romantickým směrem, či jen dodat svému minimalistickému outfitu trochu pohybu.

Střih na volán si můžete vytvořit samy, ale pokud si nejste jisté dimenzováním, šířkou a vším, můžete si jej prostě půjčit a doupravit z jiného střihu.

Úplně nejjednodušším volánem je nařasený pruh látky našitý na okraj. Takové volány můžete i vrstvit na sebe a hrát si s jejich délkou či šířkou a hustotou nařasení. Zároveň jde o variantu s nejnižší spotřebou materiálu.

Když ale potřebujete získat volán, který není řasený a přesto se krásně vlní, musíte vyjít z křivek. V jednoduché variantě z kruhu, v té složitější pak třeba ze spirály. Jak nakreslit spirálový volán už řešila Bára kdysi v článku o slavnostních šatech na svatbu. Další možností je i kombinace obojího – volán střižený do oblouku a následně nařasený.

Začišťování volánů

Je spousta možností, jak volán začistit. Vždy bude záležet především na materiálu a potom i na stylu výsledného oděvu. Pokaždé to ale bude poměrně pracné, protože okraj volánu bývá fakt dlouhý. 🙂

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (19.08.2021/10:57)
Kategorie: Techniky, Začínáme se šitím
9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x