1.7.2021 | Jana | 17 komentářů

Šaty La Forme 0702

Není ten nadpis déjà vu? Tak trochu je! V dnešním článku totiž budu psát o šití šatů podle stejného střihu jako v pondělí Bára. Střih se mi strašně líbil dokonce ještě předtím, než jsem o něm věděla – na originální šaty jsem se několikrát zálibně dívala a mám je uložené v inspirační složce na Pinterestu. Po jeho objevení mezi střihy La Forme jsem ho měla tak nějak vzadu v hlavě, ale pořád jej něco odsouvalo dál a dál. Až Bára přivezla na kurz overal a já si ho mohla zkusit… A byl prostě boží! Ženský, ale zároveň roztomilý, neuvěřitelně slušivý, prostě věc, kterou jsem okamžitě musela ušít – zařadila jsem ho tudíž do další várky projektů. Věděla jsem ale od začátku, že nechci overal kvůli oné věci se záchodem. Mám docela široká ramena a dostat se do Bářina overalu a z něj pro mě byl výkon na úrovni Houdiniho, a tu samou operaci se sápajícím se a vřískajícím dítětem, které člověk ještě usměrňuje, aby na nic nesahalo,  jsem si moc nedovedla představit.

Přímo u střihu je i varianta sukně, nicméně jsem se rozhodla pro delší áčkovou a využila jsem na ni střih na kraťasy (budu o něm mluvit ještě později). Bářin overal mi seděl skvěle až na užší pas, takže jsem jen zakoupila o číslo větší velikost a overal v pase přeměřila. Vzhledem ke změnám postavy, které přišly s věkem a mateřstvím, jsem i na o číslo větším střihu potřebovala rozšířit obvod pasu, především na předním díle. To jsem udělala tak, že jsem trochu zredukovala prsní záševek a převedla ho do oblasti pasu. Nebudu ale odšívat pasový záševek, jen tím získám materiál navíc.

(Střihy La Forme jsou kreslené na postavu tvaru přesýpacích hodin, oproti Burdě je pas útlejší a boky o něco širší).

Materiál jsem měla už doma, původně byl kupovaný na šaty Grasser 760, ale ty jsem mezitím ušila ještě z jiného materiálu. Jedná se o mentolový len z obchodu Takoy. V tomto obchodě jsem začala nakupovat až letos na jaře, když naše pětiletá holčička prorazila velikostní milník a potřebuje na sebe číslo 134. Matky malých dětí asi tuší o čem mluvím, pro ostatní jen ve zkratce: ze světa dětského, převážně bavlněného oblečení s pěknými potisky, se najednou dostanete do sekce pro skoro teenagery, hemží se to skorodospěláckým oblečením, crop topy, zařízlými kraťásky, polyesterem a cokoliv příčetného stojí dvakrát tolik, co podobné věci ve velikostní skupině do 128.

Dceři jsem tedy našila šatičky a trička z bavlněného úpletu, které jsem nakoupila právě na Takoyi a přihodila i jejich prémiový praný len pro mě.

Sukni jsem nastříhala tak, aby na předním díle ležel přední střed na ohybu látky (respektive paralelně 4 cm od něj, abych získala navíc centimetry, jež jsem přidávala v pase). Získaný díl jsem už jen prodloužila. U zadního dílu bylo vybočení až moc extrémní, takže jsem dolní okraj tvarovala podle předního dílu.

5 3 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (01.07.2021/6:31)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
17
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x