24.6.2021 | Vendula | 1 komentář

Princesové švy

Když jsem se jako náctiletá holka odhodlaně pustila do šití oblečení, měla jsem štěstí, že mě veškerým základům měl kdo naučit. Takže jsem nemusela tápat, jak se dělá to či ono, nemusela jsem jít cestou pokusů a omylů. To, o jak velkou výhodu šlo, jsem si uvědomila díky jedné mojí kamarádce, která je v šití naprostý začátečník a doslova se mnou konzultuje každý krok. Nedávno to byl princesový šev, se kterým si nevěděla rady. Přestože se jedná o prosté sešití dvou střihových dílů k sobě, tento proces nemusí být pro každého úplně jednoduchý.

Princesové švy jsou někdy nazývány jako obloukové švy. Jedná se o členící prvek, který plně nahrazuje prsní i pasové záševky. Pokud se zajímáte o konstrukci střihů a chcete se naučit, jak převést klasický střih se záševky na princesový, tak jako základní zdroj informací mohu doporučit tato skripta od Jany Kocurkové.

Princesové členění vede na předních dílech z průramku případně z ramenního švu směrem k prsnímu vrcholu (může, ale nemusí procházet přímo prsním vrcholem), dále pokračuje dolů směrem k pasové linii, odtud může linie plynule navazovat směrem dolů a nahradit tak pasové záševky pod linií pasu. Analogicky je tomu tak i na zadních dílech.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Vendula (24.06.2021/8:04)
Kategorie: Techniky, Začínáme se šitím
1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x