10.6.2021 | Vendula | 17 komentářů

Kaftanové šaty Vogue 9253 / Vogue 1735

Když jsem si nedávno začala sepisovat seznam, co bych si chtěla před nadcházející letní sezónou ušít, jako jeden z prvních střihů jsem si poznamenala Vogue 9253. V tom okamžiku jsem si uvědomila, že jsem o něm pro čtenářky Stehu před docela dlouhou dobou napsala článek, a že jsem na něj úplně zapomněla. Sice se zpožděním, ale máte jej tu:

Tento střih asi netřeba dlouho představovat, neboť pokud aspoň jednou za čas chodíváte navštěvovat stránky s recenzemi střihů nebo stránky šijících blogerek, určitě jste na něj musely už někdy narazit. Aktuálně již pod tímto číslem není dostupný, ale jeho prodej byl obnoven jako Vogue 1735.
Patří k velmi dobře hodnoceným střihům, v pomyslných hitparádách se řadí mezi nejlepší a dokonce na Pattern Review v minulosti vyhrál klání o střih roku. Jeho nespornou výhodou je, že lichotí velkému množství typů postav a že podle něj můžete ušít šaty jak na běžné nošení, tak na svátečnější příležitosti. Jako bonus navíc jde o velmi snadný střih na ušití a u většiny postav není třeba dělat mnoho úprav (tyhle šaty odpouští i menší fittingové nedostatky). Co se týče výběru materiálu, tak je možno sáhnout po jakékoliv šatové tkanině či úpletu, vlastnosti zvolené látky pak ovlivní celkové vyznění šatů.

Ze splývavého hedvábí…

Zdroj: https://mimigstyle.com/diy-silk-dress-using-vogue-9253/

Viskózové šatovky:

Zdroj: http://jasikanicole.com/fit-for-a-costa-rican-wedding/

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Vendula (10.06.2021/7:10)
Kategorie: Příběhy našeho šití
17
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x