10.6.2021 | Vendula | 17 komentářů

Kaftanové šaty Vogue 9253 / Vogue 1735

Když jsem si nedávno začala sepisovat seznam, co bych si chtěla před nadcházející letní sezónou ušít, jako jeden z prvních střihů jsem si poznamenala Vogue 9253. V tom okamžiku jsem si uvědomila, že jsem o něm pro čtenářky Stehu před docela dlouhou dobou napsala článek, a že jsem na něj úplně zapomněla. Sice se zpožděním, ale máte jej tu:

Tento střih asi netřeba dlouho představovat, neboť pokud aspoň jednou za čas chodíváte navštěvovat stránky s recenzemi střihů nebo stránky šijících blogerek, určitě jste na něj musely už někdy narazit. Aktuálně již pod tímto číslem není dostupný, ale jeho prodej byl obnoven jako Vogue 1735.
Patří k velmi dobře hodnoceným střihům, v pomyslných hitparádách se řadí mezi nejlepší a dokonce na Pattern Review v minulosti vyhrál klání o střih roku. Jeho nespornou výhodou je, že lichotí velkému množství typů postav a že podle něj můžete ušít šaty jak na běžné nošení, tak na svátečnější příležitosti. Jako bonus navíc jde o velmi snadný střih na ušití a u většiny postav není třeba dělat mnoho úprav (tyhle šaty odpouští i menší fittingové nedostatky). Co se týče výběru materiálu, tak je možno sáhnout po jakékoliv šatové tkanině či úpletu, vlastnosti zvolené látky pak ovlivní celkové vyznění šatů.

Ze splývavého hedvábí…

Zdroj: https://mimigstyle.com/diy-silk-dress-using-vogue-9253/

Viskózové šatovky:

Zdroj: http://jasikanicole.com/fit-for-a-costa-rican-wedding/

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Vendula (10.06.2021/7:10)
Kategorie: Příběhy našeho šití
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x