29.5.2021 | Barbora | 1 komentář

Ohlédnutí za kurzem

Po dvouleté přestávce jsme minulý víkend konečně uskutečnily alespoň jeden z plánovaných, avšak několikrát přeložených kurzů. Opět jsme se sešly v Animice v Karlíně. Tento prostor je naše srdeční záležitost a celková atmosféra maximálně podporuje velké tvůrčí nasazení, které na kurzu pokaždé panuje.

 

Tradiční společné předkurzové páteční nákupy se letos bohužel neuskutečnily, protože všechny účastnice měly materiály již pečlivě vybrány a připraveny předem. Nicméně to nám s Janou nezabránilo dojít se na Vinohrady podívat. No a samozřejmě jsme neodešly s prázdnou. Pokladů u pana Pavlačky bylo až až.

 

Tento kurz se nesl v poněkud komornějším obsazením. Tím, že jako lektorky jsme byly s Janou poprvé jen my dvě bez Petry, raději jsme volily méně účastnic. Proto i příští kurzy budou vypsány pro menší počet zájemců než dříve.

 

Bylo velmi milé setkat se opět s těmi, které se na náš kurz vracely. A dvě nové dámy zapadly do skupinky velmi rychle. Co si budeme vyprávět – energie stejně naladěných účastnic se při společné práci ještě násobí a inspirace je o to větší. Velmi nás pobavilo ranní nedělní přiznání jedné z účastnic, že když večer dorazila domů, tak si hned naobjednala látky na další projekty. Inspirace je zkrátka hnacím motorem.

Budoucí košilové šaty

Pokračující práce na kabátě

Práce byla jako vždy rozmanitá, od fittování různých šatů přes bundičku s koženými rukávy až po kabát. Vždycky při kurzu mívám obavy, jak to vše budeme zvládat, jestli skákání z jednotlivých témat není víc na škodu, ale většinou se člověk dokáže poměrně rychle zorientovat. Navíc i ostatní mají pak možnost podívat se na úplně jiné oblasti a techniky šití, než kterým se právě věnují nebo budou zrovna na daný model potřebovat.

Dvakrát měř, jednou řež… U kůže to platí obzvlášť a proto je pečlivé plánování nutné

Vyzkoušely jsme i Janin nový lis. Je to prostě nádhera, nažehlování výztuh jde mrknutím oka. Asi ho také potřebuji!

Druhý z plánovaných jarních kurzů se nám už bohužel z časových důvodů nepodaří teď uskutečnit, ale předběžně máme termíny na kurzy podzimní. Konkrétní datumy se včas dozvíte, teď mohu prozdradit, že dva víkendy bychom rády opět strávily v Animice v Praze a jeden z kurzů bychom chtěly uskutečnit i v Brně. Tam zatím budeme pátrat po vhodném místě. Kdybyste o vhodném prostoru věděly, budeme rády za tipy, můžete nám je posílat do mailu nebo psát do komentářů.

Už teď se moc těšíme na další pokračování.

 

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora (29.05.2021/8:06)
Kategorie: Odstřižky...
Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavlina T.
2 let

Je to fajn pocit, že už nechodím s obavou okolo roličky kůže, která na mě čekala od podzimního nákupu na skříni. Díky zkušebnímu střihu, kterými holky upravily už teď sešívám spoustu malých dílku vklidu. To by byl normálně docela stres, jestli to není zbytečná práce… tak doufám, že až seženu další ponte, pověsím brzo fotku do galerie.
Děkuji za příjemný víkend!

1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x