24.5.2021 | Barbora | 6 komentářů

Measure Create Love – zavinovací top

Střihy z nového projektu od Evi-látek pro nás byly taková malá výzva. Možnost vyzkoušet si něco nového. Byly jsme moc rády, že nám paní Eva vyšla vstříc a střihy nám dala k otestování. Dokonce jsme si na každý z modelů mohly vybrat i vhodné látky.

Nabídka střihů byla poměrně rozmanitá, proto jsme mezi sebou ani nemusely bojovat, která bude co šít. Já si vybrala triko s kapucou Bara a košili Domi. Prakticky jsem to měla jasně dané už těmi názvy. Bara jako já a košile jako moje sestra. Holky sorry, vy si vyberte něco jiného. 🙂

Protože všechno probíhalo nakvap, když byla Petra na skok v Praze, vypůjčila si střihy od Evičky, překreslila a poslala poštou. Při mé cestě do Prahy jsem si pak dojela osobně vybrat látku.

Na triko Bara  to chtělo nějaký úplet. Výběr v Evi látkách byl samozřejmě složitý. Mají tam toho zkrátka moc. Podle stylu, jak by mělo výsledné triko vypadat, můžete zvolit cokoliv od tenkého jerseye, přes ponte či teplákovinu, ale i různé tenčí či silnější pleteniny. Já si nakonec vybrala ponte ve vojenské zelené.

 

Po vystřižení střihových dílů jsem byla popravdě trochu zmatená. Triko jsem viděla totiž pouze jen na fotografii, zepředu a nebyl k němu žádný nákres či návod. Kapuce má trošku netypický tvar a úplně nejvíc mne zmátl jeden dlouhý zahnutý díl. Asi jsem měla nějaké momentální zatmění, protože mě vůbec nenapadlo, že by to mohla být podsádka předních dílů. Systém nasazení kapuce totiž zasahuje do předních dílů docela dost, proto se mi to na podsádku nezdálo a pořád jsem se snažila to napasovat někam do průkrčníku a kapuce. Ale když se mi rozsvítilo, tak jsem se divila, jak jsem to mohla nevidět.

Střihový díl kapuce

Protože jsem vůbec nevěděla, jak bude velikost sedět, rozhodla jsem se pro zkušební model. Ale tentokrát takový nositelný, protože přeci jen u úpletů to riziko nepadnutí není tak vysoké. (Když půjdete do Evi látek, můžete si vzorky modelů dokonce i vyzkoušet, mají je připravené právě i v ušité verzi, jenže k nim jsem se dostala bohužel až po nastříhání zkušebního modelu.) V zásobách jsem měla jeden silnější ale hodně pružný úplet, tuším že z nějaké dávné objednávky z Moraviatexu. Jednalo se úpletovou rouru, kterou jsem rozstřihla a získala tak látku odpovídající šíře. Ale protože jsem jí neměla dost, rozhodla jsem se ušít jen triko bez kapuce. Stačilo pouze dokreslit podsádku pro zadní průkrčník. 

 

Když zjistíte, kam který díl patří, není už pak ušití tak složité a intuitivně jej zvládnete. Obzvlášť to platí v případě, když vynecháte kapuci. Postup je poté následující – nejprve sešít ramenní švy (podle druhu materiálu doporučuji použití silikonové pruženky do švu). Poté se sešije celá podsádka k sobě a pak se našije na vlastní triko. Opět bude záležet na druhu materiálu, zda je potřeba něco udělat se stabilizací předních dílů. V mém případě stačilo použít při sešívání funkci diferenciálního podávání na overlocku, kdy stroj sám při sešívání úplet lehce stahuje. Protože byl ale úplet hutnější, ještě jsem pro jistotu prošila i podsádku společně se švem.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (24.05.2021/11:37)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Začínáme se šitím
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x