6.5.2021 | Barbora a Jana | Žádný komentář

Šijte s námi safari styl – kompletace těla

V minulém díle našeho společného šití jsme prošly jednotlivé druhy kapes, které jsou pro safari styl typické. Při šití safari/utility/cargo stylu se tyto kapsy používají stále dokola a pokud máte třeba oblíbený střih sukně a metr bavlněného khaki plátna, lze si s kapsami a umístěním pohrát, díky čemuž získáte další variantu střihu, aniž byste šily pořád to samé.

Bára

Na zkušebním modelu jsem si kapsy nedělala, takže ostré sesazení těla saka bylo o trochu komplikovanější. Jako úplně první se odšije záševek a přišije prostřední kapsa. Poté se našije horní měchovitá kapsa, jejíž patka se vkládá do švu mezi přední díl a sedlo. K tomu se přišije přední boční díl a nakonec pak spodní měchovitá kapsa. K té spodní a prostřední ještě i patky. Všechno tohle šlo docela lehko, ale je strašně důležité neustále měřit. Každá nepřesnost by byla hodně vidět a věřte, že stačí málo. Je tam dost míst, kde stačí lehce natočit kapsu nebo patku a pak už se celý přední díl rozhodí. Proto neberte na lehkou váhu i veškeré značení, stříhání a žehlení.

Po sešití předního dílu  se přišijí zadní boční díly a zadní díl se švem uprostřed. Všechny švy jsem sešívala na stroji a začišťovala overlockem. Akorát zadní středový šev jsem rozžehlila a začistila šikmým proužkem. Pak následovaly ramenní švy.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (06.05.2021/3:51)
Kategorie: Safari, Šijte s námi
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x