1.5.2021 | Barbora Jana | 9 komentářů

Změna je život

Přelom dubna a května bývá jedním z nejhezčích období roku – konečně se do našich oken pořádně opře sluníčko, venku už je to na šaty, všude samé rozkvetlé stromy, díry na silnicích zalepené a zároveň z nás padá jarní únava. Duben a květen je tak znamením nového začátku, restartu, a velké změny letos čeká i náš web.

Steh byl vždycky víc naší srdeční záležitostí než byznysem. Web je sice zpoplatněný, ale motivací k tomuto kroku bylo nemuset sebe ani své čtenářky nikdy prodávat – pokud je totiž něco na internetu zdarma, je produktem čtenář. Příjmy z předplatného měly uhradit v první řadě náklady, případně nám otevřely možnost si koupit mimo rodinný rozpočet nějakou tu pěknou látku. Vést Steh bylo ale od začátku náročné: máme rodiny a práce, ze kterých platíme svou existenci a hypotéky. Zároveň byl provoz webu něco jako druhé zaměstnání, takže jsme občas musely dát něčemu přednost, což nám přinášelo další stres.

A pak přišlo něco, co se v naší míře zápřahu dalo očekávat: jedna z nás už všechno kloubila hůře a hůře, až se v celém tom životním chuchvalci rozhodla, že už dál pokračovat nezvládne.

První zpráva je tedy smutná – ve stehové redakci končí Petra a my jí moc přejeme, aby se jí v jejím hlavním podnikání dál dařilo (a v osobním životě samozřejmě také). Pokud byste s ní chtěly zůstat aspoň trochu v kontaktu, můžete sledovat instagram její kavárny. Během května a června si budete moct přečíst ještě její dlouhodobě plánované články, poté už se bude vracet jen jako host.

Jak ale tušíte, dva jsou míň než tři, takže to bohužel není jediná změna na webu: do konce června pojede časopis tak, jak jste zvyklé. Přes prázdniny se můžete těšit na jeden článek týdně a od září budeme fungovat v novém režimu, kdy bude vycházet minimálně jeden článek týdně, během společných šití a jiných příležitostech budou články dva.

Z tohoto důvodu jsme se rozhodly také snížit cenu předplatného, i vzhledem k současné ekonomické situaci na 800 Kč za rok s platností ode dneška.

A jak to vyřešíme s běžícími předplatnými? Pokud máte momentálně předplaceno, zdvojnásobíme vám zbývající dobu předplatného. Ty z vás, kdo máte dvouletá předplatné a zbývá vám více než rok, prodloužíme vám předplatné ode dneška na další dva roky a zbývající adekvátní část vám vrátíme.
Celá změna proběhne ručně v průběhu května, takže prosíme o kontrolu, stejně tak prosíme, abyste se nám v případě nespokojenosti s daným řešením ozvaly.

Nadále bude možnost si zakoupit jen roční variantu předplatného a předplatné na zkoušku bude dostupné jen při speciálních příležitostech.

Věříme, že Steh bude i nadále místem, kde najdete vše pro vaši inspiraci.

 

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (01.05.2021/1:17)
Kategorie: Odstřižky...
Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vendula
2 let

Milá Petro, také Ti přeji, ať se Ti dobře daří v další životní etapě. Na Stehu budeš chybět, ale já si ráda udělám výlet i do Tvojí úžasné a jedinečné kavárny :-).

Kateřina Š.

Kavárna, krásná a v krásném místě. Má kouzlo. Držím pěsti. Moc děkuji Báře a Janě, že táhnou káru dál. 🙂 Moc se vždycky těším na každý řádek. ♡ Kateřina

Pavlina T.
2 let

Děkuji za zprávu o změnách. V hloubkách Stehu, je vidět veliké množství práce, ještě jsem to vůbec nestihla všechno projít natož vstřebat.. Klobouk dolů před všemi třemi múzami.

Věřím zároveň, že děláte dobré rozhodnutí pro sebe i své rodiny. Přeji vše dobré do budoucna.

Mám taky radost, že pokračujete dál??

PetraH
2 let

Milá Péťo, to mě mrzí, ale tak trochu jsem to čekala… Přeji Ti, ať kavárna prosperuje a šití dál zůstane srdcovou záležitostí! Snad se zase někdy stavím na výbornou kávičku! A Janě s Bárou přeji hodně sil a volného času, které seberou rodině a věnují je té druhé, Stehové… 😉

Tereza
2 let

Milá Petro, děkujeme za všechny Vaše články a postřehy, které jste s námi sdílela. Přeji Vám, ať se Vám v podnikání i v životě daří.
Každopádně jsem moc ráda, že Steh bude fungovat i nadále. 🙂

Anita
2 let

Milá Petro, přeju ti hodně štěstí. Tvoje články o stylu, historii šití apod.mi budou chybět. Také se mi líbily tvoje šicí projekty. Jsem ale moc ráda, že Bára a Jana dál pokračují. Anita

Petra
2 let

Děkuji! Kdo mě v posledních měsících viděl nebo slyšel naživo, bylo mu jasné, že už jsem na pokraji sil a rezerv a musím pustit některé projekty, i když jsou srdeční – Steh byl ten největší a nejosobnější z nich. Holkám držím všechny palce, věřím, že časopis budou dělat pořád stejně skvěle, nebo dokonce ještě lépe! A třeba, až se můj život trochu zklidní, se vrátím občas alespoň jako hostující autorka. Díky všem, že jste mě celé ty roky četly. A pokud pojedete do Krumlova, určitě se stavte 🙂

Karla
2 let

Milá Petro, děkuji za všechno, co jste pro nás vytvořila, jaké know-how jste nám předala a čím jste nás inspirovala. Je mi to sobecky líto, ale taky to naprosto chápu. Respektive nechápu, jak jste vy tři mohly zvládat tolik šití a práce pro web při svých běžných zaměstnáních a rodinách. Všem třem velký obdiv a myslím, že zvolnění tempa na Stehu je dobré rozhodnutí, už jen pro to, abyste to fyzicky vydržely a aby to bylo pořád děláno srdcem! Tak ať se Vám všem daří!

trackback

[…] Počátkem prázdnin se nám náš ediční plán smrsknul na jeden článek týdně. Důvody jistě víte a pokud ne, tak vysvětlení najdete v tomto článku. […]

9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x