29.4.2021 | Barbora a Jana | 5 komentářů

Šijte s námi safari styl – kapsy

Pokud se vám líbí Janin střih na sako, máme pro vás dobrou a špatnou zprávu. Ta dobrá je ta, že je střih opět dostupný na stránkách La Forme. Ta špatná je navýšení ceny v přepočtu na tisícovku za střih v konfekční velikosti. Teď už ale zpět k samotnému šití. 

Kapsy jsou v safari stylu prvek, jenž z něj tento styl dělá. Ačkoliv je my ženy asi nebudeme nosit naplněné, pořád jde o dost praktickou věc, která zároveň zdobí, takže jde vlastně o takové 2v1. Kapsy jsou ale dost náročné na přesné šití a jako takové zejména méně zkušené šijící děsí. V dnešním díle vás šitím různých kapes provedeme, aby dopadly k vaší spokojenosti.

Zároveň bývají takové kapsy dost otrava v přípravné fázi, protože vyžadují měření a stříhání různých malých dílů a dílečků. Z tohoto pohledu mají výhodu hotové střihy, které mají i pro ně samostatné střihové díly, v Burdě nebo Patrones bývají jen údaje, jak velké obdélníky/čtverce máte vystřihnout.

Patky

U patek můžete jeden díl (horní) natužit tenkou výztuhou, ale stejně tak postačí, když vyztužíte jen oblast budoucí dírky. Patky mohou mít jednoduchý obdélníkový tvar nebo se špičkou, šití se u nich nijak zásadně neliší. Pokud uděláte horní díl větší na každou stranu o jeden či dva milimetry, nebude dolní díl nepěkně probleskovat.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (29.04.2021/10:14)
Kategorie: Safari, Šijte s námi, Techniky, Začínáme se šitím
5
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x