19.4.2021 | Jana | 19 komentářů

La Forme x Dior

Hned ze startu dnešního článku máme malé upozornění pro přihlášené na naše kurzy. Minulý týden jsme vám posílaly mail a prosíme o odpověď co nejdříve. Pokud jste mail nedostaly, tak se nám ozvěte, děkujeme. 

Jsou projekty, které vás až magicky přitahují, i když rozumově víte, že toto vám nebude slušet, respektive se v tom nebudete cítit dobře. Jednou z výhod šití je možnost si cokoliv jakkoliv přizpůsobit, a tak přemýšlíte a přemýšlíte, jak vymyslet pro vás slušivý model. Pak vybranou věc ukážete manželovi, ale tomu se kombinace modelu s vašimi rameny a krátkým krkem dohromady nepozdává, šicí kamarádka si zase vymyšlenou úpravu nedokáže představit. Jenže vy jdete a stejně si ten pekelně drahý střih koupíte, protože prostě proto.

Takhle nějak začal příběh šatů z La Forme Clubu (již nejsou dostupné) inspirovaných modelem z jedné starší kolekce značky Dior. Objektivně jsou krásné, ale měla jsem tak trochu strach, že v nich budu připomínat Milunu ze Slunce, seno, jahody v jejím epesním pracovním plášti bez rukávů. Na druhou stranu mají hodně zajímavých detailů a není to typický indie střih, kde se to prostě nějak zpatlá. Ostatně posuďte samy, jak skvěle mohou být vypracované podobné šaty, byť jde o konfekční techniky.

(Ráda bych přidala pár poznámek ke střihům La Forme. Jejich střihy jsou pěkné a plné zajímavých detailů, ale návody u nich jsou proměnlivé kvality. V základu má střih jen popis jako třeba v Burdě. Na webu můžete pak v záložce Master Class najít u složitějších střihů podrobně nafocené postupy, z nichž některé jsou placené a jiné ne. Pokud si nejste jisté, jestli dáte daný model dohromady samy, maximálně za pomoci google překladače, věnujte pozornost právě tomu, jestli je MC dostupný nebo ne. Střihy i tak za to stojí, ale pro méně zkušené šijící může být absence podrobnějšího návodu nepříjemným překvapením. U jiné ruské společnosti, Grasser, bývají u novějších střihů obrázkové návody přiloženy vždy.)

Nakonec jsem vymyslela, že přidám rukávky a aby to bylo míň přísné/ladylike a trochu víc můj styl, budou ty rukávky volánovité. Nedokážete si to představit? Nejste samy! Ale článek je tu a šaty doladěné, takže se pojďte podívat, jak to s tím volánkem dopadlo.

Šaty jsem si nakreslila a přišlo mi to natolik dobré, že jsem opět utratila 2000 rublů (cca 600 korun) za kurz a made to measure střih.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (19.04.2021/11:26)
Kategorie: Konstrukce, úpravy a fitting, Příběhy našeho šití
19
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x