12.4.2021 | Petra | 4 komentáře

Snad poslední šitá teplákovka

“Víš, co teď chci ze všeho nejvíc? Jít do Primarku na Oxford Street a nakoupit kopici lacinejch hadrů!” To mi před pár týdny psala kamarádka, která v normální situaci je asi nejvíc “woke”, bio, eko atd. ze všech mých známých a levné konfekci se vyhýbá obloukem. Psali to ostatně nedávno i v novinách, že všechny naše snahy být lepšími lidmi jsou během nenormálních a nouzových stavů v ohrožení – přestáváme recyklovat, porušujeme předsevzetí ohledně etického stravování a taky se vracíme zpátky k nakupování levné a rychlé konfekce. A i když je podle článku naděje, že se k dobrým návykům zase vrátíme, otázkou je za jak dlouho a zda to nebude obtížnější, než si teď připouštíme.

Musím říct, že po pár strašných zkušenostech s online nákupy na Zalandu a About You (barvy na fotkách nesedí, materiály v popiscích nesedí, číslování nesedí už vůbec…) chápu ten hlad po klasických nákupech oblečení se zkoušením v kabinkách, i když mě kdysi hrozně nebavilo (a taky jsem kvůli té nechuti nakupovat kdysi začala šít). Už mě totiž strašně otravuje o oblečení vůbec přemýšlet, hledat něco, vybírat, řešit přes net takové základní věci jako prádlo nebo ponožky, které normálně bezmyšlenkovitě beru ze stojanů cestou k pokladně. Otravuje mě, že mi dosluhují už i pyžama a tepláky a musím přemýšlet, jestli risknu objednávku, nebo se vyhecuju a rychle si je ušiju. Ani jedno mě totiž nebaví ani nakupovat, ani šít – protože to není radost, ale nutnost. A nutnost je prostě smrt veškeré zábavy.

Po dlouhém přemlouvání jsem se nakonec vyhecovala roztrhané tepláky vyhodit a teplákovku si ušít. Nejdřív jsem chtěla nějakou batikovanou, ale nakonec jsem zalovila ve skříni a

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (12.04.2021/6:29)
Kategorie: Odstřižky..., Příběhy našeho šití
4
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x