12.4.2021 | Petra | 4 komentáře

Snad poslední šitá teplákovka

“Víš, co teď chci ze všeho nejvíc? Jít do Primarku na Oxford Street a nakoupit kopici lacinejch hadrů!” To mi před pár týdny psala kamarádka, která v normální situaci je asi nejvíc “woke”, bio, eko atd. ze všech mých známých a levné konfekci se vyhýbá obloukem. Psali to ostatně nedávno i v novinách, že všechny naše snahy být lepšími lidmi jsou během nenormálních a nouzových stavů v ohrožení – přestáváme recyklovat, porušujeme předsevzetí ohledně etického stravování a taky se vracíme zpátky k nakupování levné a rychlé konfekce. A i když je podle článku naděje, že se k dobrým návykům zase vrátíme, otázkou je za jak dlouho a zda to nebude obtížnější, než si teď připouštíme.

Musím říct, že po pár strašných zkušenostech s online nákupy na Zalandu a About You (barvy na fotkách nesedí, materiály v popiscích nesedí, číslování nesedí už vůbec…) chápu ten hlad po klasických nákupech oblečení se zkoušením v kabinkách, i když mě kdysi hrozně nebavilo (a taky jsem kvůli té nechuti nakupovat kdysi začala šít). Už mě totiž strašně otravuje o oblečení vůbec přemýšlet, hledat něco, vybírat, řešit přes net takové základní věci jako prádlo nebo ponožky, které normálně bezmyšlenkovitě beru ze stojanů cestou k pokladně. Otravuje mě, že mi dosluhují už i pyžama a tepláky a musím přemýšlet, jestli risknu objednávku, nebo se vyhecuju a rychle si je ušiju. Ani jedno mě totiž nebaví ani nakupovat, ani šít – protože to není radost, ale nutnost. A nutnost je prostě smrt veškeré zábavy.

Po dlouhém přemlouvání jsem se nakonec vyhecovala roztrhané tepláky vyhodit a teplákovku si ušít. Nejdřív jsem chtěla nějakou batikovanou, ale nakonec jsem zalovila ve skříni a

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (12.04.2021/6:29)
Kategorie: Odstřižky..., Příběhy našeho šití
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x