29.3.2021 | Jana | 6 komentářů

Elizabeth Susann Studio – recenze střihů

Elizabeth Susann je původně oděvní značka nabízející minimalistické oblečení ze lnu, bavlny a hedvábí v malých sériích, zato ve velkém rozsahu velikostí. V létě 2020 z více důvodů, z nichž nejzásadnější byl pokles prodeje v souvislosti s pandemií, tato firma skončila. Její největší bohatství, tedy střihy, se majitelka rozhodla poskytnout nám, amatérsky šijícím zcela zdarma. Anglofonní šicí komunita pak pomohla s převodem do PDF a objevila se spousta návodů. V té době jsem tyto střihy zachytila i já, a ačkoliv nejsou úplně můj styl, něco se mi na nich líbilo. Plánovala jsem v te době návrat do práce a kalhoty Clyde a tričko Georgia mi přišly jako skvělá alternativa mého fasovaného oblečení. Měla jsem v zásobě i vhodný bílý bavlněný satén, takže bylo rozhodnuto.

V současné době došlo k restartu společnosti, ale majitelka se rozhodla, že střihy nejen nechá k dispozici (zatím jen zmíněné Clyde a Georgia), ale udělá je i přátelštější k tisku (o tom budu mluvit později), doplní je o návod a nabídne k dispozici i některé materiály, které sama používá. A to vše přesto, že její firma opět začala vyrábět oblečení.

Střihy jsou navíc nabízené v různých cenových hladinách, aby si je v této nelehké situaci mohl dovolit každý – při koupi střihu si sami zvolíte, jestli jej chcete zdarma, za cenu redukovanou nebo třeba dvojnásobnou, čímž vlastně zaplatíte za někoho v horší finanční situaci.

U kalhot Clyde jsem ocenila možnost prodloužené délky, jenže v původním PDF byly všechny délky namixované na jedné plachtě bez možnosti vytisknutí jen jedné z nich. To je v nové verzi vyřešeno a navíc je vše dostupné i ve formě k vytisknutí doma.

Samotné šití je rychlovka, na stránkách se dokonce uvádí jako časová dotace práce na kalhotách pouhé 3 hodiny. Pokud je ale člověk šije poprvé, nemá moc zkušeností a/nebo šije dost na pohodu, trvají o něco déle.

Celým outfitem jsem byla moc příjemně překvapená. Jsem sice spíš květinově-hedvábný typ, nicméně tohle mi přišlo super a rozhodla jsem se ušít oboje v nebílé verzi, byť třeba jen jako domácí či zahradní komplet.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (29.03.2021/9:29)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Začínáme se šitím
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x