22.3.2021 | Barbora | 8 komentářů

Top víkend

Nadpis tohoto článku by mohl být hodně zavádějící. Schválně – kdo z vás by si pod ním dokázal představit víkend prožitý k plné spokojenosti, podle představ, zkrátka takový super víkend? Jako třeba v nějakém wellness centru, s masážemi, procházkami, saunou a bazénem a skvělou večeří v restauraci, se skleničkou dobrého vína… Taky si zasněně představujete něco, na co můžeme tak maximálně vzpomínat? Tak ani já jsem takový skvělý víkend tentokrát nestrávila, ale když se nad tím zamyslím, zas tak daleko jsem od něj nebyla.

Můj top víkend jsem strávila u šicího stroje a ušila 3 topy, dokončila jedno triko a další nastříhala. A nebyla jsem zas tak daleko ani od toho top wellnessového víkendu. Když to vezmu s trochou představivosti, kromě té masáže, bazénu a sauny to bylo vlastně skoro jako v nějakém resortu. No pravda, uklidit i uvařit jsem si musela sama. Ale mám to štěstí, že o víkendu vždy ráno odjíždí manžel i s dětmi na chalupu a vrací se až v pozdním odpoledni, takže mám celkem dost času a klidu na svůj relax. Tedy až po tom úklidu. No a kromě několikakilometrového běhu jsem zvládla i prolistování časopisů a hlavně to šití.

Velkou výhodou efektivní práce bylo to, že jsem si všechno nastříhala už dopředu v týdnu. Zjistila jsem totiž, že nejvíc prokrastinace zvládnu někde mezi výběrem střihu, látky a nastřižením. To se najednou najde tolik věcí, které je třeba promyslet – rozuměj různé nevyhovující kombinace, kdy se nelíbí nejdřív střih a pak možná látka ze zásob, takže v tu chvíli nastává brouzdání po netu s hledáním jiného střihu a pak i samozřejmě jiné látky, kdy mezitím najdu střih na něco úplně jiného a látku na ten střih, co jsem měla na mysli předchozí týden, ale zrovna jsem nic vhodného najít nemohla… Takže se stává pak to, že si objednám další látku, vytisknu nebo obkreslím jiný střih a původní problém stejně nevyřeším. Prostě se mi nechce do ničeho vrhnout a výmluv je vždycky spousta.

Tentokrát jsem si ale byla střihem jista. Jana mi nedávno něco posílala a do krabice přihodila i pár zkušebních modelů, abych si je mohla vyzkoušet a viděla jsem, jestli do nich taky náhodou nepůjdu.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (22.03.2021/11:56)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Začínáme se šitím
8
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x