15.3.2021 | Petra | 5 komentářů

Taška The Jack Tar od Merchant & Mills

Když jsem na začátku roku kupovala střih na kalhoty Eve na stránkách londýnských sympaťáků Merchant & Mills, koupila jsem si rovnou střih i na pytlovitou tašku nazvanou The Jack Tar, tedy něco jako “námořnický vak”. Tašek, do kterých se vejde aspoň menší nákup, není nikdy dost a tahle se mi hned zalíbila – je ležérní, ale přesto stylová, hodně prostorná a díky několika uchům variabilně nositelná přes rameno, jako crossbody a i za kratší uši jen tak v ruce.

Nákres tašky – vypodšívkovaný pytel zavíratelný na patent, dvě kratší uši, popruh přes rameno a 3 vnitřní kapsy.

Inspirační obrázky. Na stránkách M&M je možné na tašku koupit i tzv. “oilskin”, námořnický nepromokavý materiál s typickou mačkavostí, popřípadě celý kit s látkou a všemi kovovými a koženými součástkami, co na ušití tašky potřebujete. Za 115 liber si taky můžete koupit tašku už hotovou. 

Nějakým zázrakem jsem většinu materiálu buď našla v zásobách, nebo nějak nahradila/vyrobila. Neměla jsem pouze kožený popruh přes rameno, takže jsem ho zatím vzala z jiné kabelky a pro kůži si dojdu, jakmile otevře řemeslnická ulička za rohem.

Látku na svrchní část i na podšívku jsem měla v zásobách připravenou od doby, kdy holky šily kožené kabelky a já se chtěla vyhecovat a ušít si tašku ve stylu Le Pliage od Longchampu. To je nákupní taška, kterou pracovně a na nákupy teď tahám asi nejčastěji, ale kanvasové modely bohužel příliš dlouho v plném provozu a větší zátěži nevydrží, začnou se třepit a vytrhávat ze švů. Tehdy jsem si v Evi látkách koupila látku na vlastní verzi Pliage, z jedné strany pevný kepr, z druhé potažený tenkou, ale pevnou vrstvu nějakého jakoby plastu, který dává látce odolnost a zvyšuje nepromokavost. Na podšívku jsem měla připravenou obyčejnou technickou tkaninu v jasně zelené barvě, koupenou za pár korun v Látkách Mráz.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (15.03.2021/9:16)
Kategorie: Příběhy našeho šití
5
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x