15.3.2021 | Petra | 5 komentářů

Taška The Jack Tar od Merchant & Mills

Když jsem na začátku roku kupovala střih na kalhoty Eve na stránkách londýnských sympaťáků Merchant & Mills, koupila jsem si rovnou střih i na pytlovitou tašku nazvanou The Jack Tar, tedy něco jako “námořnický vak”. Tašek, do kterých se vejde aspoň menší nákup, není nikdy dost a tahle se mi hned zalíbila – je ležérní, ale přesto stylová, hodně prostorná a díky několika uchům variabilně nositelná přes rameno, jako crossbody a i za kratší uši jen tak v ruce.

Nákres tašky – vypodšívkovaný pytel zavíratelný na patent, dvě kratší uši, popruh přes rameno a 3 vnitřní kapsy.

Inspirační obrázky. Na stránkách M&M je možné na tašku koupit i tzv. “oilskin”, námořnický nepromokavý materiál s typickou mačkavostí, popřípadě celý kit s látkou a všemi kovovými a koženými součástkami, co na ušití tašky potřebujete. Za 115 liber si taky můžete koupit tašku už hotovou. 

Nějakým zázrakem jsem většinu materiálu buď našla v zásobách, nebo nějak nahradila/vyrobila. Neměla jsem pouze kožený popruh přes rameno, takže jsem ho zatím vzala z jiné kabelky a pro kůži si dojdu, jakmile otevře řemeslnická ulička za rohem.

Látku na svrchní část i na podšívku jsem měla v zásobách připravenou od doby, kdy holky šily kožené kabelky a já se chtěla vyhecovat a ušít si tašku ve stylu Le Pliage od Longchampu. To je nákupní taška, kterou pracovně a na nákupy teď tahám asi nejčastěji, ale kanvasové modely bohužel příliš dlouho v plném provozu a větší zátěži nevydrží, začnou se třepit a vytrhávat ze švů. Tehdy jsem si v Evi látkách koupila látku na vlastní verzi Pliage, z jedné strany pevný kepr, z druhé potažený tenkou, ale pevnou vrstvu nějakého jakoby plastu, který dává látce odolnost a zvyšuje nepromokavost. Na podšívku jsem měla připravenou obyčejnou technickou tkaninu v jasně zelené barvě, koupenou za pár korun v Látkách Mráz.

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (15.03.2021/9:16)
Kategorie: Příběhy našeho šití
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x