13.3.2021 | Jana | Žádný komentář

Pár podsádkových triků

S podsádkami jsem nebyla a vlastně doteď nejsem kámoška. Dlouhé roky jsem je při šití moc nepoužívala, protože jako mladší a nepříliš pečlivá švadlena jsem vždycky měla problém s jejich vylézáním. Navíc za času polyesteru a neznalosti triku s prošitím okraje bylo poněkud obtížné přinutit podsádku, aby se chovala slušně. Pak jsem šila spíše couture technikami, a tam se podsádky moc nepoužívají. K podsádkám se ale začínám vracet a dneska bych se s vámi chtěla podělit o pár triků.

Neprosvítající podsádka

Podsádka je povětšinou pruh široký několik centimetrů, který předšijete na výstřih, sestřihnete přídavky, sežehlíte do rubu a prošijete v okraji. Někdy je ale potřeba, aby podsádka nebyla moc vidět, případně aby prosvítal jen úzký proužek. O jednom ze způsobů, jak dosáhnout toho, aby podsádka nebyla vidět, jsem psala u mikin s aplikacemi – prostě ji podžehlíte/podrazíte tělovou výztuhou. Jenže pak je třeba ještě podsádku na dolním okraji začistit. To můžete udělat také něčím tělovým, třeba šikmým proužkem. Jednodušší variantou je předšít dolní okraj podsádky rovnou výztuhou a tu pak sežehlit, takže máte vlastně začištění a výztuhu v jednom.

Tento postup jsem chtěla zopakovat u dalších šatů z o něco silnějšího (a rigidnějšího) ponte, ale měla jsem dost problém s přesným sežehlováním hrany, takže jsem nakonec odstřihla přídavky na minimum a vyřešila to takhle:

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (13.03.2021/2:00)
Kategorie: Techniky, Začínáme se šitím
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x