11.3.2021 | Petra | 5 komentářů

Šijte s námi loungewear – pyžamo

Odvážím se tvrdit, že pyžamo či noční košile je oblečení, ve kterém souhrnně strávíme ze všech našich svršků nejvíc času. Většina z nás jej obléká opakovaně, na rozdíl od denního oblečení i několik dní po sobě to samé, a zároveň obvykle nevlastníme zdaleka tolik kusů pyžam jako jiných oděvů. Pyžama a noční trička či košile proto mají velmi pravděpodobně nejnižší cost-per-wear ve vašem šatníku. Tenhle vyčíslitelný poměr toho, kolik do kusu oblečení investujete a jak často jej vynosíte je tady zcela bezkonkurenčně nízký i proto, že na pyžamech často šetříme, občas je zastoupí staré vytahané tričko nebo partnerova košile, u domácích švadlenek to nezřídka bývá i nějaký ten ne zcela vydařený zkušební model, který je nám líto vyhodit. Pyžamo je prostě taková Popelka šatníku, i když si to vlastně vůbec nezaslouží.

I díky chladnějšímu klimatu pouze zlomek z nás spí jen v kapce Chanelu č. 5, a nebude o moc víc těch, co u pyžama řeší především estetiku, slušivost nebo dokonce “svůdnost”. Pohodlí a praktičnost je tu dost často na prvním místě, ostatně je to především oblečení na poměrně dlouhé časové období během dne/noci, kdy si většina z nás chce hlavně odpočinout. Když si uvědomíme, že je to oblečení, ve kterém týdně strávíme v průměru 50 – 60 hodin, tedy vlastně nějakých 10 dní měsíčně, možná už nám nebude připadat, že si nezaslouží naši větší pozornost.

Zároveň je představa o ideálním nočním oblečení hodně individuální. Pro někoho je to staré seprané triko, které už nošením natolik změklo, že nejen ztratilo tvar, ale především o něm na těle téměř nevíme. Někdo miluje chladivé satény a nevadí mu ani umělé materiály. Někdo přísahá na hedvábí nebo lehká plátna, někdo naopak potřebuje teplejší úplety, fleece nebo až teplákové chlupaté materiály. A u někoho, jako třeba u mě, vede flanel. Tenhle levný a vlastně až dětský materiál má v sobě něco starosvětského, a i když jsem nikdy neměla v ruce tradiční skotský vlněný flanel, i ty současné bavlněné flanely jsou obvykle krásně chumlavé a hřejivé. Flanel taky velmi hezky stárne, nošením se stává měkčím a měkčím, ale zároveň docela dlouho odolává prošoupání.

 

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (11.03.2021/7:19)
Kategorie: Loungewear, Nezařazeno
5
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x