1.3.2021 | Barbora | 6 komentářů

Tunika Grasser 291

Když jsem poprvé objevila stránku střihů Grasser, na tuto tuniku jsem bohužel nenarazila. Je totiž jen a pouze na ruské mutaci, kam jsem se dostala až poté, co mi Jana prozradila to kouzlo s nižšími cenami. Tím, jak jsem na stránkách pro mě plných jen nesmyslných hieroglyfů brouzdala, zjistila jsem, že obsahují i jiné střihy, tak jsem si raději prošla celou jejich nabídku. A tunika s číslem 291 mě zaujala na první pohled. Jestli to dobře chápu, jejich modely jsou číslovány vzestupnou řadou a tento proto pochází nejspíš z jejich počátků.

Trochu mi na této tunice vadila ta kapuce a ani se mi moc nezamlouval druhý alternativní typ límce – stojáček. Ale to bylo to nejmenší, plánovala jsem výstřih nějak upravit.

Když jsem střih objednávala, přepnula jsem si prohlížeč do režimu překladu, abych vůbec zvládla objednat správnou velikost. A zjistila jsem, že u střihu existuje záložka “hodnocení”. A protože tam bylo 16 příspěvků, nakoukla jsem do ní. A pomalu mě začínalo nadšení ze střihu přecházet. Překlad překladačem je sice místy velmi vtipný (což mě nepřekvapilo, už jsem se s tím setkala a psala jsem o tom v článku Zaraska se tvořila uzlem), ale kromě dotazů, zda je nějaký konkrétní materiál vhodný, jsem tam našla i stížnosti. Ty se za prvé týkaly velikosti – střih je prý dimenzovaný velmi nadhodnocenně, takže i já rovnou volila o číslo menší velikost, za druhé pak problémů v konstrukci. To už byla zmínka více nepříjemná. Problém je prý v tom, že v tunice není možné zvednout ruce. To by se podle technického obrázku dalo lehce předpokládat, nečekala bych, že v takovém modelu budu někde vzpažovat, ale kvůli pohodlí se nechci přeci v žádných šatech cítit svázaná. No, i tak jsem si řekla, že dám střihu šanci, přestože budu muset dělat zkušební model. Objednala jsem si tedy velikost 50, ale mohla jsem jít ještě i o číslo níž. (Už předtím jsem od nich šila mikinu ve velikosti 52, která mi seděla dobře.) Vzhledem k tomu, že se jedná o starší střih, není ještě zpracováván pro různé výšky postavy.

Zkušební model jsem udělala z obyčejného ikeáckého plátna. A byl obrovský. Potenciál to mělo, ale nadšená jsem tedy nebyla. A ten problém se zvedáním rukou byl opravdu nepříjemný.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (01.03.2021/12:13)
Kategorie: Příběhy našeho šití
6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x