15.2.2021 | Barbora Jana | 1 komentář

Soutěž o roční předplatné – vyhlášení

V dnešním článku máme milou povinnost vyhlásit vítězku naší tradiční soutěže o roční předplatné.

Kromě toho bychom chtěly reagovat na dotazy a připomínky, které se v různých obměnách opakovaly. Vaše dotazníky jsme si poctivě pročetly a i když se třeba váš podnět mezi níže rozepsané dotazy nedostal, registrujeme jej a posnažíme se.

Aktuálne ako sa vyznať v ponuke eshopov, podľa čoho vyberať látky, pomôcky, ak človek nemá možnosť si to “osahať” a do obchodu sa len tak nedostane.

Ačkoliv obchody s látkami a galanterie zůstaly jakožto kritická infrastruktura otevřené, člověk se snaží nikam moc nechodit a nákupy řešit objednáním přes internet (ještě, že ho máme). Co se e-shopů s látkami týče, je to opravdu problém, protože bez vzorků přijde dost často překvapení, což u látky na konkrétní projekt občas vadí. V tomto ohledu se hodí mít barevnici nití, díky které můžete objednat i na dálku, případmně poprosit i mírně barvoslepou osobu, mající cestu kolem galanterie, aby nějakou tu nit koupila dle čísla.

Více článků třeba o střizích. Líbí se mi články k Patrones či indie navrhující střihy (co nového). Uvítám pravidelně hlubší sondy. 

Indie střihový svět je pěkná džungle a pokud se nám nějaké střihy zdají kvalitní (nebo také ne), dáme vám to vědět. Ale jsou případy, kdy má věc velký hype, ale její kvalita není úplně dobrá. Proto se zdráháme doporučovat (a vlastně vůbec psát) o něčem, co nemáme osobně vyzkoušené. A zkoušet všechno nemůžeme. Ale určitě uvítáme diskuzi na téma “oblíbené indie střihy”, třeba v tomto vláknu v diskuzním fóru.

Připadá mi, že častěji píšete pro ty, kteří už jsou více pokročilí, vím, že bych pak někde na webu dohledala podrobnosti např. o technice, kterou nechápu (např. tady jsem šaty podrazila tím a tím… a já nevím, co je to za materiál ani, co je to podrazit)…

Téměř všechny informace o věcech, o kterých se zmiňujeme, jsou ukryté v hlubinách webu, a my se snažíme dát pokaždé příslušný odkaz, ale ne vždy to vyjde. Z toho důvodu chystáme něco, kde by základní informace a techniky, byly na jednom místě, abyste nemusely dlouho hledat.

Uvítala by som možno viac pojednania aj o (ne)výhodách niektorých materiálov, strihov a celkovo o praktickosti modelov (napr. ja chodím do práce na bicykli plus mám ešte malé deti – čiže praktickosť strihu (šijem veľa šiat z ponte/úpletu) a tiež viac úvah o bilancii investovaný čas do šitia versus nositeľnosť/využiteľnosť modelu.

O výhodách a nevýhodách materiálů se snažíme psát s co největší upřímností, ale co může vyhovovat jednomu, nemusí výhovovat druhému. Třeba o viskoze a ostatních polosyntetických materiálech by mohla vzniknout několikastránková diskuze. Ale určitě se budeme směřovat pojednání o tom, co šijeme, i tímto směrem.

Já totiž nemám v okruhu svých znamých nikoho, kdo šije, takže to fakt nemám s kým sdílet, a dost mi to chybí! Možnost zapojení se do diskuse na Stehu samozřejmě je, ale úplně necítím, že by to naplňovalo tuto mojí potřebu, diskuse se mi zdá často spíše zdrženlivá a zdráhavá. Asi to nikdo nechce zaplevelit všetečnými dotazy a poznámkami 🙂 Kurzy šití jsou skvělé, ale ne vždy se můžu účastnit a nekonají se tak často, jak bych si přála… Moc by se mi líbilo, kdyby existovalo něco mezi, třeba on-line kurz, nebo spíše časově omezené společné šití, nějak zpoplatněné, v rámci kterého by mohla probíhat intenzivnější debata o konkrétních projektech. Sdílení pokroku, atd. Něčeho podobného bych se moc ráda zúčastnila..

My kurzy milujeme! Jsme po nich pak strašně utahané, protože každý kurzový den nachodíme kolem 5 kilometrů jen po místnosti o velikosti 40 m2 a neustále mluvíme, ale zároveň býváme totálně nabité šicí energií. Pauza od posledního kurzu je už opravdu dlouhá a i když naděje umírá poslední, minimálně s březnovým víkendem to vypadá dost bledě. O možnosti on-line kurzů/hromadných konzultací popřemýšlíme.

Už máme zkušenost také s uzavřenými debatními skupina na FB, které jsme vždy otevíraly pár týdnů před kurzem, aby účastnice mohly s námi i s ostatními probrat s předstihem své projekty. Tam byly debaty nad projekty intenzivní, ale množství dotazů vyžadavalo velké časové nasazení nás všech, takže si běh takové skupiny během celého roku v současné době nedokážeme úplně představit. Ale zamyslíme se nad alternativami :).

Chápu, že s psaním článků máte spoustu práce a v zásadě bych rozuměla tomu, proč je jich většina přístupná jen s předplatným. Občas mě ale zarazí ten nepoměr – proč je třeba zamčený článek s fotkami (vítězných) modelů soutěže?

Když na to teď koukáme, opravdu jsme poslední dobou na články zdarma pozapomínaly – pohlídáme to, aby jich zase bylo více. Částečně je ale samozřejmě nahrazuje možnost předplatného zdarma na zkoušku, která odemyká na 6 týdnů všechny aktuální články. Články s fotkami ze soutěží ale zamčené zůstanou – jak už jsme vysvětlovaly, je to z důvodu ochrany soukromí přispěvatelek. Vážíme si odvahy každého, kdo se do soutěží přihlásí a nechceme nikoho vydávat na pospas internetovým posměváčkům.

Ještě jednou děkujeme za všechny odpovědi v anketě, vždycky je to pro nás důležitá zpětná vazba. Jsme moc rády, že tu s námi už 5 let jste, že vás stále baví naše témata, ať už se týkají přímo šití, nebo souvisejících oblastí. Děkujeme, že nás posouváte dál.

A abychom nezapomněly – jak už víte ze živého přenosu losování na našem ig účtu, předplatné vyhrává:

 

Gratulujeme!

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (15.02.2021/5:53)
Kategorie: Odstřižky...
Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavlina T.
2 let

Gratuluju! 🙂 je možné vyplnit dotazník i zpětně ze zvědavosti :)?

1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x