18.1.2021 | Host | 20 komentářů

Barevná typologie aneb Jak lépe vybírat barvy do svého šatníku

Naše čtenářka a věrná kurzistka Daniela se vloni pustila do studia barevné typologie. Protože tohle téma do seriálu o stylu a budování šatníku krásně zapadá, požádaly jsme ji o sepsání úvodu do problematiky.  

Na teorii barev jsem narazila náhodou v loňském roce a čím více jsem se jí věnovala, tím více jsem vnímala, jaké barvy lidé nosí a proč někomu ta samá barva sluší více a někomu méně. Sama jsem si poté vyzkoušela, že ta nádherná látka v odstínu krémové s vínovými a hráškovými květy, kterou jsem si koupila rok předtím na letní šaty, mi vlastně vůbec nesluší a v létě, kdy jsem opálená, mi bere všechnu barvu z pleti, dělá ošklivé ruce a necítím se v ní dobře.

Slušivost barev z velké míry definuje náš podtón pleti, který je studený nebo teplý (případně olivový) a je nám dán od narození. V průběhu života se nikdy nezmění – ani věkem, ani opálením, ani změnou barvy vlasů.

Došlo mi, že mám šuplík plný nádherných látek v barvách, které miluji, ale vlastně mi nedělají dobrou službu, protože mi nesluší. Kdybych si to uvědomila dříve, mohla jsem si při nákupu ušetřit spoustu peněz a koupit si látky v barvách, ve kterých vypadám skvěle. A to nemluvím o nákupu na e-shopech, kdy zářivá hořčicová je sice podzimním trendem, ale já v ním mám takové kruhy pod očima, jako bych od léta nespala a její nákup jsem si mohla klidně ušetřit.

K čemu je nám tedy barevná typologie dobrá?

V první řadě nám její znalost ušetří peníze a čas při nákupu látek a oblečení, protože dopředu budeme vědět, který odstín a kombinace barev nám sluší. Stejně jako nám nechutná každá čokoláda, nebudeme sami sebe donekonečna přesvědčovat, že daný kousek musíme mít, protože je krásný a poslední v naší velikosti. Stejně bychom skončili před plnou skříní s tím, že nemáme co na sebe, protože se ve většině věcí necítíme. V neposlední řadě ušetříme doma místo a naše látková syslírna konečně dostane smysl.

5 3 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Host (18.01.2021/3:20)
Kategorie: Odstřižky...
20
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x