11.1.2021 | Barbora Jana | 1 komentář

Hledání vlastního stylu: inspirace

Byly doby, kdy téměř každý článek o budování šatníku začínal výčtem základních kousků, které prostě musíte vlastnit a kolem nich svůj šatník můžete vrstvit. Ve skutečnosti ale nemusíte mít ani bílou košili, ani džíny nebo černé sako, ale spíše se řídit vlastním vkusem a životním stylem.

Pokud jste se již chopily foťáků a zaznamenáváte svoje každodenní outfity, možná už začínáte vidět, v čem se cítíte dobře a v čem už méně. V tomto bodě je ale dobré rozlišit, jestli se v daném oblečení necítíte proto, že to nejste vy, nebo někde táhne, zdůrazňuje něco, co zdůraznit nechcete, nebo se prostě jen cítíte over/underdressed. A právě identifikace společných znaků oblečení, ve kterém se cítíte dobře (nebo naopak ne) je klíčová pro další fázi přestavění šatníku / plánování dalšího šití.

Možností jak plánovat je totiž více a vyplývají právě z poctivého mapování. Je totiž možné, že šijete krásné věci, ale samé solitéry, takže když potřebujete obyčený kabátek k divoce vzorované sukni, musíte vzít za vděk ne až tak dobře padnoucím kusem z konfekce. Nebo šijete samé zdobnější  halenky/ šaty, ale dost často sáhnete po jednoduchém tričku či tunice. Nebo také šijete samá trička, ale možná byste chtěly něco lepšího, ne úplně obyčejného.

Určitě jste stejně jako my viděly spoustu proměn a určitě jste si stejně jako my mnohokrát položily otázku, jak dlouho to dotyčné vydrží. Jak dlouho si paní, která se nikdo nemalovala, vydrží dělat hodinový make-up? Nebo kolikrát si někdo, kdo přišel v triku a džínách, vezme pin-up květinové šaty? Jedna věc je totiž rozlišovat prosté sluší-nesluší, a druhá cítí-necítí. Zásadním prvkem v šatníku, kde nejen máte co na sebe, ale spíše nevíte, co si vzít dřív, je spokojenost sama se sebou, dobrý pocit z toho, co máte na sobě.

Někdy může být ještě důležitým elementem snaha šetřit si hezké věci a na takovéto obyčejné lítání si brát oblečení, které až tak pěkné není. Nebo při skleslejší náladě máte prostě chuť být neviditelná. I na takové případy je dobré myslet a našít si i černá/šedá trička/šaty, ve kterých se budete cítit dobře.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (11.01.2021/3:13)
Kategorie: Historie a styl
1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x