7.1.2021 | Jana | 9 komentářů

Mikiny s aplikacemi

Před Vánoci jsem se v článku o českých inspiracích zmiňovala o mikinách s aplikacemi, které se mi už dlouho líbily, ale až se závěrem loňského roku se to všechno sešlo a konečně jsem se do nich pustila.

Napomohla tomu i neskutečně krásná punta z bratislavské Danaty. To první v khaki odstínu je z vlny a elastanu, spíše na silnou mikinu, to druhé na tričkomikinu z viskozy s elastanem v barvě smetanové. Jako vzor na aplikace jsem vybrala dvě šablony od Alabama Chanin.

Vlastně až do chvíle, kdy jsem je vyzvedla v copy centru, jsem nevěděla, jak moc je vzor velký a členitý. U obou vzorů jsem použila cca 40%, ale zatímco u Abstract to znamenalo zhruba 20 dílků, u Large Paradise zhruba 4x tolik. Large Paradise mi přišel také příliš členitý a paradoxně moc stylizovaný, takže jsem spoustu dílků spojila a zaoblila. Nakonec bylo dílků asi 60, což už bylo přijatelnější.

Technika podle Alabamy Chanin má jednu velkou nevýhodu, a sice časovou náročnost. Svoje první a poslední tričko jsem začala dělat asi před šesti lety a dodneška není hotové, protože po asi 10 hodinách vyšívání (nepočítám výrobu šablony a nanášení barvy) nemám ani její čtvrtinu. Z toho důvodu jsem se obávala toho, abych mikiny vůbec dokončila v nějakém přijatelném časovém horizontu. Spoustu času jsem proto v přípravné fázi věnovala promýšlení technologie. Musela jsem vymyslet, jak vykopírovat jednotlivé dílky, aby je bylo možné vystříhat, jak přenést jejich umístění na přední díl mikiny a jak je našít, respektive otestovat možnosti našití na šicím stroji. U obou mikin jsem vymyslela trochu jiné postupy a udělala několik věcí, které bych už podruhé raději neopakovala:

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (07.01.2021/1:24)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x