7.1.2021 | Jana | 9 komentářů

Mikiny s aplikacemi

Před Vánoci jsem se v článku o českých inspiracích zmiňovala o mikinách s aplikacemi, které se mi už dlouho líbily, ale až se závěrem loňského roku se to všechno sešlo a konečně jsem se do nich pustila.

Napomohla tomu i neskutečně krásná punta z bratislavské Danaty. To první v khaki odstínu je z vlny a elastanu, spíše na silnou mikinu, to druhé na tričkomikinu z viskozy s elastanem v barvě smetanové. Jako vzor na aplikace jsem vybrala dvě šablony od Alabama Chanin.

Vlastně až do chvíle, kdy jsem je vyzvedla v copy centru, jsem nevěděla, jak moc je vzor velký a členitý. U obou vzorů jsem použila cca 40%, ale zatímco u Abstract to znamenalo zhruba 20 dílků, u Large Paradise zhruba 4x tolik. Large Paradise mi přišel také příliš členitý a paradoxně moc stylizovaný, takže jsem spoustu dílků spojila a zaoblila. Nakonec bylo dílků asi 60, což už bylo přijatelnější.

Technika podle Alabamy Chanin má jednu velkou nevýhodu, a sice časovou náročnost. Svoje první a poslední tričko jsem začala dělat asi před šesti lety a dodneška není hotové, protože po asi 10 hodinách vyšívání (nepočítám výrobu šablony a nanášení barvy) nemám ani její čtvrtinu. Z toho důvodu jsem se obávala toho, abych mikiny vůbec dokončila v nějakém přijatelném časovém horizontu. Spoustu času jsem proto v přípravné fázi věnovala promýšlení technologie. Musela jsem vymyslet, jak vykopírovat jednotlivé dílky, aby je bylo možné vystříhat, jak přenést jejich umístění na přední díl mikiny a jak je našít, respektive otestovat možnosti našití na šicím stroji. U obou mikin jsem vymyslela trochu jiné postupy a udělala několik věcí, které bych už podruhé raději neopakovala:

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (07.01.2021/1:24)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x