17.12.2020 | Petra | 7 komentářů

Šití ve věku vodnáře

Koho baví alespoň trochu astrologie, ten se k dnešnímu dni upínal už pár týdnů jako ke smilování – konečně totiž začal přestup několika planet z tíživého, hodně těžkopádného zemského znamení kozoroha do kreativního a svobodomyslného vodnáře a tím i období větší volnosti a naděje. Je sice sporné, jestli to je už opravdu příchod veselého věku vodnáře, o kterém se zpívá v muzikálu Vlasy, ale poselství je jasné. A i když třeba pro vás astrologie není, můžete to brát jako metaforu – prostě po těžkém, náročném a naprosto nemúzickém a nekreativním období má konečně nastat doba, kdy všechno nutně nemusí být jednodušší, ale má být snazší v sobě najít sílu vše lépe zvládat a najít ve svých aktivitách mnohem více lehkosti, radosti a odvahy k experimentu.

Já přiznávám, že jsem sice jinak racionální tvor, ale tomuhle ráda věřím, protože každá naděje se letos prostě počítá. A celý rok jsem bojovala nejen s naprostou ztrátou mojo ve všech kreativních oblastech, nejenom v šití, takže si říkám, jak bych si to teď všechno mohla konečně vynahradit. Takže jsem se dnes rozhodla, že konečně hodím na papír, respektive na blog, své plány do toho nového období vodnáře. Prostě si sepíšu takové ty šicí sny, které jsou možná jednoduché, ale strašně dlouho je odkládám, i když mě neopouštějí už třeba i několik let. A třeba tomu pomůže ta energie hvězd, nebo “jen” vaše následné připomínání, co jsem si tu naslibovala, že se na to v blízké budoucnosti opravdu vrhnu. Sedím u toho psaní ve své skoro prázdné kavárně, kterou mi zítra už potřetí tenhle rok zase na neurčitou dobu zavřou, ale dneska je celá ta atmosféra nějak jiná než při předchozích lockdownech – jako by fakt někde před námi už bylo světélko naděje, že bude líp. A třeba moje sepsání tří malých/velkých šicích snů inspiruje i vás, abyste si to předsevzetí (nebo spíš plán) do dalšího roku sepsaly (nebo i sepsali) taky, nehledě na situaci, ve které právě jste.

1. Cape Dress

„Pelerínové“ šaty chci už od té doby, co se objevovaly v kolekcích od Valentina ještě v dobách, kdy tam působila Maria Grazia Chiuri.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (17.12.2020/6:11)
Kategorie: Odstřižky...
7
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x