19.11.2020 | Barbora | 2 komentáře

Jak ušít košilové šaty

Nikdy jsem nebyla úplně košilový typ. Ale letos jsem si řekla, že zkusím nějaké košile nebo košilové šaty do svého šatníku zakomponovat. A když vyšla nová kolekce od I am Patterns I am magic, ve které jsou košilové šaty Irma, bylo rozhodnuto, do jakého střihu se pustit. A protože vhodných střihů je opravdu moc, mohly jste minulou sobotu v článku načerpat inspiraci, abyste se také do nějakých pěkných šatů mohly pustit. A jestli nejste šatové, pak si ušijte košili nebo něco mezi tím, co se dá nosit i na kalhoty a přitom to vypadá jako tunika.

Irma Dress

Přestože nejraději nosím tmavé barvy, na tyhle šaty jsem chtěla něco světlejšího. A objevila jsem látku, která se mi líbila nejen barvou, ale i vzorem. Sehnala jsem ji na eshopu Primavera a je z kolekce Max Mara. Jedná se o bavlněné plátno s příměsí elastanu. Trochu mi vadilo, že je rubová strana hodně světlá. Přeci jen je v případě high-low lemu u šatů pěknější, když je rubová strana, která je díky zadnímu prodlouženému dílu viditelná i při pohledu na postavu zepředu, stejná jako líc. Ale úprava střihu mi umožnila se tomuto problému trochu vyhnout.

Před pár lety (už jsou to 4 roky!) vyšel náš seriál společného šití košile. Ale pokud jste v šití zběhlé a jen potřebujete sem tam ťuknout a nasměrovat, pak vám dnes se šitím těchto košilových šatů přináším takový rychlonávod.

Tyto šaty mají přinechanou légu, která je pak šitá jako skryté zapínání. Pokud si nelibujete ve výrazných knoflíčkách, pak je skrytá léga to pravé, s čím docílíte čistého vzhledu předního dílu. A pokud se vám u vzorovaných látek podaří i napojit vzor, pak na předním díle nebude rušit na první pohled nic nápadného.

Jak docílit napojení vzoru

Střihy bývají většinou kreslené pouze s jednou polovinou předního dílu, na které je vyznačeno, který díl musíte ustřihnout o trochu větší. Na pravém předním díle bývají knoflíkové dírky, skryté právě ještě jedním skladem lišty navíc, proto i pravá strana bývá širší. Na levém předním díle pak jsou umístěny knoflíky.

Důsledné napojení vzoru najdete ve článku o šití košile podle střihu Kalle od Closet Core Patterns. Tehdy jsem šila kostkovanou košili, kde bylo napojení poměrně důležité.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (19.11.2020/10:56)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
2
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x