12.11.2020 | Jana | 3 komentáře

Kožený pásek

A zase ta kůže! Už jsme šily kožené kabelky, šaty, sukni, kalhoty, vlastní boty a teď naposledy i kožené bundy. Jedna z mála věcí, která ještě zbývá, je kožený pásek.
Kožené pásky přes šaty nosím hodně ráda, ale měla jsem vždycky problém s jejich sháněním – aby byl pásek pěkný, zajímavý a nestál moc peněz. Po dětech se mi navíc výrazně změnil obvod pasu při zachování ostatních parametrů, takže jsem na svou původní sbírku pásků mohla zapomenout. Když jsem pak šila “paradoxní” šaty, říkala jsem si, že by to nějaký pásek chtělo, ale žádný, který mám, se nehodí. Chtěla jsem něco trochu rockového, ale ne zas tak moc. Začala jsem tedy projíždět různé e-shopy a našla jakžtakž pásky asi dva, cca za 3 tisíce za jeden. V té době už bylo ale naplánované šití kožené bundy a tak jsem přemýšlela nad tím, jestli nebude jednodušší si za ty peníze pásek přesně podle představ vyrobit. Ty představy splňoval tenhle pásek od Max Mary, ale v trochu jednodušší verzi (hladká kůže, jednoduché spony).

Zamířila jsem do Solidusu a tam mi paní majitelka poradila použít páskovou kůži, která se od té běžné (kabelkové, oděvní) liší v tom, že je dělaná z celé vrstvy hovězí kůže, tudíž je silnější a dražší, protože běžně se z dolní odřízlé vrstvy dělá velur nebo štípenková kůže. U páskové usně je navíc spodní strana zahlazená.

5 2 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (12.11.2020/6:46)
Kategorie: Odstřižky..., Příběhy našeho šití, Techniky
3
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x