26.10.2020 | Petra | 14 komentářů

A zase ty rukávy…

Přiznáváme se, že občas nás v redakci zachvátí nějaká posedlost a nemůžeme s ní přestat. Letos je to jednoznačně šití modelů s objemnými rukávy, kterému zatím vzdoruje už jenom Bára. I na mě došlo, když jsem díky omezení provozu naší kavárny konečně začala mít víc času nejen na dohánění spánkového dluhu, hloubkový úklid domácnosti, zazimování letního oblečení, ale konečně i na šití. Už dlouho mi ležely v hlavě tyto šaty z mého oblíbeného obchodu Nila:  

V Nile si tu a tam něco koupím a vím, že jejich ceny prostě odpovídají poměrně přísným pravidlům lokálnosti, etické a ekologické výroby, podle kterých vybírají své dodavatele. Takže mě jejich cena nešokuje, jen prostě vím, že za jednoduché úpletové šaty takovouto částku dát nemohu, i když se mi líbí sebevíc. Nemrzí mě to, je to výzva si najít či upravit podobný střih a přizpůsobit si model přímo pro sebe.

Doma jsem navíc měla už od začátku léta bioteplákovinu v podobné barvě, a i když jí nebylo na celé šaty dost (navíc jsem tu svou verzi viděla spíš s delšími rukávy, s nimiž spotřeba látky hodně vzroste), rozhodla jsem se ji použít na nositelný zkušební model, který měl být předstupněm budoucích šatů. Pak už zbývalo jen najít vhodný střih, u kterého půjde upravit rukávy tak, aby odpovídaly těm na obrázku. Ať jsem hledala, jak jsem hledala, nějak nic nebylo to pravé – hlavně proto, že jsem to vzala za špatný konec. Hledala jsem totiž jen mezi svými oblíbenými pytlovými šaty s normálními rukávy s potenciálem k jejich naddimenzování, ale u žádných se mi to nezdálo možné. Když už jsem to skoro vzdala, padl mi do oka střih z Burdy, který na ilustračních obrázcích vlastně vypadá úplně jinak – i když je i tady materiálem streč, na fotkách to spíš působí jako společenská halenka z nějaké splývavé, ale pevné tkaniny.

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Petra (26.10.2020/4:20)
Kategorie: Příběhy našeho šití
14
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x