12.10.2020 | Barbora Jana Petra | Žádný komentář

Šijte s námi koženou bundu – podšívka, dokončovací práce

Také už se těšíte, že dnes nastane poměrně velký krok v dokončovacím procesu? Podšívka nám vše krásně uzavře, začistí a vy už si můžete pomalu plánovat, kdy si vlastnoručně vyrobený kousek na sebe vezmete.

Bára

Ještě před všitím podšívky, když už jsem měla i vsazené rukávy, jsem dokončila i prošívání okolo zipu a průkrčníku. Prošívala jsem úplně stejným způsobem jako při průběžném prošívání sešitých dílů. Akorát v rozích jsem tentokrát dávala opravdu velký pozor, protože v místech, kde je víc vrstev, prošívání nešlo úplně hladce. Na pár místech jsem opět musela prošití upravit trochu v ruce.

Na podšívku jsem vybrala elastický hedvábný satén. Chvílemi jsem při výběru měla tendence zvolit něco aspoň trochu bláznivého, ale do oka mi úplně nic nepadlo, tak jsem raději neriskovala.

Střih na podšívku jsem si upravila ze střihu na bundu. U podšívky není nutné mít úplně stejné střihové díly, úplně zbytečné by třeba bylo mít rukávy sešívané ze 4 dílů stejně jako je tomu u svrchní kůže. Takže jsem si střihové díly položila vedle sebe tak, jak jsem je chtěla pospojovat a překreslila je na střihový papír.

Například přední boční a zadní boční díl jsem spojila v jeden díl. Nepatrný přebytek materiálu v původním švu mezi díly v tomto případě vůbec nevadí.

Spojené oba díly peplumu

Upravené díly jsem pak vystříhala ze saténu.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana Petra (12.10.2020/1:07)
Kategorie: kožená bunda, Šijte s námi
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x