24.9.2020 | Barbora | 1 komentář

Nejdražší látka, do které jsem prozatím střihla

Před nějakým rokem mne Jana opět nenápadným posláním nějakých foteček navnadila k nákupu látek z Itálie. Co vám budu povídat, je to hrozně nakažlivé a navíc z důvodu kamarádství se čas od času obětuji a něco objednám i proto, abychom se o poměrně vysoké poštovné podělily. Tak tomu bylo i tentokrát a mne mimo jiné zaujala krásná výrazná krajka od Dolce Gabbana. Na první pohled ruční křížková výšivka barevných květů na černém krajkovém podkladu. Na jednu stranu hrozně kýčovité, ale na druhou stranu typicky gabbanovské a neodolatelné. Odstrašující byla pouze cena, a to i po 50% slevě. Původní cena za metr byla 298 Euro, což je skoro 7800 Kč… Po slevě tedy “jen” 149 Euro. I tak to bylo stále hodně, ale nakonec jsem neodolala a koupila si aspoň půl metru. Prostě jsem tuhle látku nutně potřebovala, i když jsem vůbec netušila, co s takovým malým množství vymyslím.

Ve skříni ležela dlouho. Občas jsem ji vytáhla, hodila na ramena a hluboce přemýšlela. Ale nápad stále nepřicházel. Počátek koronavirové karantény jsem si na jaře občas krátila prohlížením časopisů a v květnovém Nahtrends jsem zahlédla šaty s krajkovými rukávy. V tu chvíli mi došlo, že krajku DG vlastně nemusím použít přímo na hlavní díl, ale právě třeba na ty rukávy. Celkovou siluetou se mi šaty také líbily, proto jsem na nic nečekala a vykopírovala jsem si střih.

Jelikož se jedná o střih ze sekce pro větší velikosti, udělala jsem zkušební model v nejmenší velikosti a zjistila jsem, že jej musím zmenšit. Stačilo ale ubrat jen pár centimetrů vždy ve středním díle, jak na předním, tak i na zadním. Na rukávech jsem také ubrala něco přímo ve středu dílu a jen jsem trochu zvětšila výstřih. Udělala jsem jej natolik velký, abych nemusela na zadním díle dělat rozparek a zapínání a protáhla jsem do něj hlavu.

 

5 3 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (24.09.2020/1:46)
Kategorie: Příběhy našeho šití
1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x