24.8.2020 | Barbora Jana Petra | 9 komentářů

Šijte s námi koženou bundu – materiály a střihy

Vybrat ten správný materiál na koženou bundu není úplně snadné, a to především logisticky. Takto specifický materiál je totiž dobré vybírat naživo, protože doslova každý kus přírodní kůže je originál, a bohužel míst, kde větší výběr kůží různých typů a barev najdete, je u nás velmi málo. Nás v redakci popravdě zachraňuje Jana v Solidusu, protože od té doby, co v Praze zavřely koženou sekci látky Aped, jsou naše možnosti velmi omezené. Něco málo se sice najde pod pultíkem v Evi látkách a základní sortiment kůží, i když spíše použitelných na kabelky, mají i prodejny pro kutily typu Řempo a Kutil, ale není to úplně ono. Jak už jsme o tom několikrát psaly, do obchodu je dobré vzít rovnou i střih a polohovat na dostupné kusy kůže, abyste měly přesnější představu o spotřebě usní.

Pokud budete objednávat přes internet, Bára také před pár lety při šití šatů vyzkoušela koželužnu Josef Strnad a byla s materiálem velmi spokojená. Na internetu najdete další prodejce, s žádným z nich ale přímou zkušenost nemáme. Pokud máte nějaká doporučení, ať již z kamenných nebo internetových obchodů, budeme velmi rády za další tipy.

Pokud jste příznivkyněmi up-cyclingu nebo chcete nechcete do kůže moc investovat, poohlédněte se v second-handech po dlouhých kožených kabátech nebo kdysi moderních pelerínách (za minutu hledání na mě třeba vykouklo mnoho XL kabátů z hezké kůže na vinted.cz). Materiál na bundičku z nich vystříháte obvykle bez většího polohování, případně můžete využít už hotové prvky typu klop, zipů nebo knoflíkových dírek, a celý materiál vás zároveň vyjde velmi levně.

Abychom vás neodradily těžkostmi se sháněním kůže a trochu víc nalákaly, nafotila vám Jana malou fotoreportáž aktuálního sortimentu v Solidusu :).

 

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana Petra (24.08.2020/8:28)
Kategorie: kožená bunda, Šijte s námi
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x