24.8.2020 | Barbora Jana | 9 komentářů

Šijte s námi koženou bundu – materiály a střihy

Vybrat ten správný materiál na koženou bundu není úplně snadné, a to především logisticky. Takto specifický materiál je totiž dobré vybírat naživo, protože doslova každý kus přírodní kůže je originál, a bohužel míst, kde větší výběr kůží různých typů a barev najdete, je u nás velmi málo. Nás v redakci popravdě zachraňuje Jana v Solidusu, protože od té doby, co v Praze zavřely koženou sekci látky Aped, jsou naše možnosti velmi omezené. Něco málo se sice najde pod pultíkem v Evi látkách a základní sortiment kůží, i když spíše použitelných na kabelky, mají i prodejny pro kutily typu Řempo a Kutil, ale není to úplně ono. Jak už jsme o tom několikrát psaly, do obchodu je dobré vzít rovnou i střih a polohovat na dostupné kusy kůže, abyste měly přesnější představu o spotřebě usní.

Pokud budete objednávat přes internet, Bára také před pár lety při šití šatů vyzkoušela koželužnu Josef Strnad a byla s materiálem velmi spokojená. Na internetu najdete další prodejce, s žádným z nich ale přímou zkušenost nemáme. Pokud máte nějaká doporučení, ať již z kamenných nebo internetových obchodů, budeme velmi rády za další tipy.

Pokud jste příznivkyněmi up-cyclingu nebo chcete nechcete do kůže moc investovat, poohlédněte se v second-handech po dlouhých kožených kabátech nebo kdysi moderních pelerínách (za minutu hledání na mě třeba vykouklo mnoho XL kabátů z hezké kůže na vinted.cz). Materiál na bundičku z nich vystříháte obvykle bez většího polohování, případně můžete využít už hotové prvky typu klop, zipů nebo knoflíkových dírek, a celý materiál vás zároveň vyjde velmi levně.

Abychom vás neodradily těžkostmi se sháněním kůže a trochu víc nalákaly, nafotila vám Jana malou fotoreportáž aktuálního sortimentu v Solidusu :).

 

5 1 hlas
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (24.08.2020/8:28)
Kategorie: kožená bunda, Šijte s námi
9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x