20.8.2020 | Jana | 11 komentářů

Paradoxní šaty

Látka na tyhle šaty je jedním z těch materiálů, které si zamilujete na první pohled, ale kvůli ceně si jej nakonec nekoupíte. V tomto případě jsem ale měla štěstí, protože v Evi-látkách vydržel do loňských 40% slev a já si ho koupila. A protože byl i tak dost drahý, koupila jsem si ho sice na šaty, ale bylo to vypočítané na centimetry. A pak jsem kolem téhle madeiry akorát chodila. Byla jsem v té době na začátku těhotenství, takže vzhledem k ceně jsem stejně věděla, že těhotenské šaty z ní nebudou. V hlavě jsem měla sice nějakou představu, ale musela jsem vyřešit dost rébusů: látka má krásný vyšívaný okraj, ale nařasené sukně pro mě nejsou. První možnost, kterou jsem nakonec využila u rukávů, bylo okraj odstříhnout a znovu našít na dolní okraj kolové sukně. Nakonec ale rozhodla náhoda: když jsem ušila khaki šaty s pásky, okolí mi je hodně chválilo, tak jsem se rozhodla, že si podle stejného střihu ušiju i šaty z téhle madeiry. Tím jsem vyřešila jednak střihový rébus, a také rébus s dolním okrajem sukně, protože tu tvoří půlkolové sedlo, na němž jsou našité dva obdélníky.

A proč jsou šaty paradoxní?

Když jsem tak stála v téměř ušitých horních šatech ve svém šicím pokojíčku, přišla naše holčička v závěsu s tatínkem. Z šatů mi čouhal habutaj, ze kterého jsem si hodlala ušít spodničku.

A: “Mami, proč to máš tady dole tak dlouhý? ”

já: “Protože si jen zkouším, jak to bude vypadat, až si z toho ušiju spodní šaty.”

A: “A proč je tam budeš mít?”

já: “Aby mi nebylo vidět spodní prádlo.”

A: “A proč?” (V téhle chvíli se sama zasmála, jaký udělala super vtip.)

t: “To je paradox, co? Mamka si ušije šaty z děrovaný látky a pak si je podšije, aby ty díry nebyly vidět.”

Jenže tatínci neví všechno, takže se vrátíme k tématu, jak to udělat, aby pod madeirou nebo krajkou nebylo vidět spodní prádlo a zároveň abyste tyhle látky nezabily/neutopily.

5 4 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (20.08.2020/7:16)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Techniky
11
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x