Když jsem zadala do pinterestu heslo “leather jacket”, mezi prvními desítkami kožených bund mi vyjela převážná většina černých křiváků. Je to asi nejikoničtější kousek šitý z kůže. Mám pocit, že snad každý kromě mě jej musel v nějaké fázi života vlastnit a i já se teď po shlédnutí veškeré té inspirace k němu možná ještě dopracuji.
Křivák se hodí jak k džínům, tak k rozevlátým romantickým šatům. Může jej na sebe vzít jak náctiletá slečna, tak i omšelý rocker.
Černý kožený křivák je zkrátka klasika.
Další poměrně oblíbený model je bomber, krátká bundička do pasu s náplety vycházející z leteckých uniforem.
Z bomberu vychází i poněkud elegantnější typ bundy. Na rozdíl od křiváku má zapínání na středu předního dílu, ale podle míry okovení si občas nezadá ani s tím nejdrsnějším modelem. Tady pak hraje velkou roli ozdobné štepování, velikost, výraznost a počet zipů, přezky. Nebo naopak může jít o velmi střízlivý model.
Dalším typem pak mohou být sáčka, bolerka nebo různé hacuky, buďto celokožené, nebo v kombinaci s nějakým jiným materiálem. Nejoblíbenější bývá pevné elastické ponte.
Kdyby vás střihově lákalo něco mezi…
…. je zde možnost křiváku s peplumem od Alexandra McQueena za o trochu víc než 4 tisíce EUR a podobný střih najdete jako V1714 od Vogue…
Současné trendy pak můžete následovat v kožené košili, kterou lze nosit i jako lehký svrchník.
A teď ještě trochu barev…
Nebo je libo trochu třásní?
Možností, jak nastylovat koženou bundu, je nepřeberně. Stejně jako typů, barev a verzí celkového dojmu.
Máte i vy nějaký oblíbený typ? Střídáte styly nebo zůstáváte věrny tomu svému? A troufnete si do toho jít s námi? 🙂
Možností je opravdu hodně. Ušít si koženou bundu mám dlouho na seznamu šicích přání. Tohle téma mě přimělo konečně pořídit předplatné stehu a tak doufám,že se mi podaří šít společně s vámi. Magda
I když je to trochu adrenalin, tak si tohle šití docela užívám a myslím, že místo kabátu budu šít každý podzim koženou bundu 😀