13.7.2020 | Barbora | 1 komentář

Axis

Tyto šaty od Papercut Patterns mne lákaly už dlouho. Dokonce jsem je chtěla šít i v rámci společného šití zavinovacích šatů. Strašně se mi na nich líbilo, že jsou zajímavé a přitom jednoduché na ušití. Jenže to jsem ještě netušila, co mě čeká. Někdy zdání prostě klame.

Střih jsem měla zakoupený již nějakou dobu a dokonce jsem ho také už tenkrát vytiskla. Také látku jsem měla nachystanou ze zásob. Jenže pořád mi do programu lezlo něco jiného a projekt jsem odsouvala a odsouvala. A když už jsem si konečně jednoho dne říkala, že do nich odpoledne střihnu, poslala nám Jana fotku látky ze Zoe Fabrics a že prý ji má na Axisy. No, co vám budu vyprávět, byla skvělá, úplně jsem je z té látky v duchu viděla. A co hůř, úplně jsem v nich viděla samu sebe. Nemám moc ráda opičení se, ale tentokrát jsem váhala jen chvilku, než jsem Janě napsala, zda by jí nevadilo, kdybych si tu samou látku objednala taky. Na Axisy… Jana proti tomu nic neměla, takže jsem odpolední naplánované stříhání zaměnila za něco jiného a látku objednala. Pak mi zase pár dní trvalo, než jsem se k nim dostala. Ale možná to bylo dobře, protože Jana mezitím stihla zkušební model a napsala o něm článek. Docela mne to překvapilo a ne moc mile. Takové jednoduché šaty a takové obstrukce.

Ač jsem to původně vůbec neměla v plánu (no fakt, byla jsem líná a myslela jsem si, že u takhle jednoduchých šatů to problém nebude), pustila jsem se tedy nejprve do zkušebního modelu. Rovnou jsem šla do varianty napojení sukně na míru k vrchnímu dílu šatů. Je pravda, že jsem střih na sukni musela trochu upravit, protože jsem se za těch pár let, co od konstrukce uběhlo, trochu zvětšila. Zkušební model jsem střihla ve velikosti 6 s krátkou sukní, abych neplýtvala tolik látky. Ale velikost 6 byla na předním díle obrovská. Všude to odstávalo, u krku mne to pro změnu škrtilo. Upravila jsem v tomto momentě tedy alespoň sukni, aby dobře seděla.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (13.07.2020/3:55)
Kategorie: Příběhy našeho šití
1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x