18.6.2020 | Barbora | Žádný komentář

Šijte s námi do prázdninového kufru – sportovní top a tílko

Šití sportovního oblečení pro mě byla tentokrát velká výzva. Zaprvé jsem nevěděla, co vlastně šít. Zadruhé jsem měla obavy ze zpracování. A za třetí jsem si nebyla jistá, jaký materiál zvolit. Jak jsem již psala v úvodním článku, mou inspirací byla značka Lucas Hugh. Jejich top není úplně čistě sportovní věc, možná proto mne tak zaujal. Já sice moc velký sportovec nejsem, ale občas je funkční oblečení potřeba.

Vše začalo tím, že jsem potřebovala černou elastickou látku, abych si mohla prodloužit koupené cyklolegíny. Jejich délka pro mne nebyla úplně ta pravá, ale neměla jsem náladu je vracet zpět, navíc jejich horní díl mi vyhovoval a proto jsem kalhoty za každou cenu chtěla. Vybírala jsem tedy na stránkách Funki fabrics nějaké černé úplety, které bych mohla vyzkoušet. Přitom jsem narazila na materiál s potiskem vážek. A ty se mi tak líbily, že jsem si půl metru rovnou objednala s tím, že je zkombinuji s nějakou černou a něco z nich vymyslím. Pro jistotu jsem vzala i kousek fialové, u které jsem doufala, že by mohla ladit. Jenže! Vážky jsou sice krásné, ale ztratila jsem odvahu. Nevěděla jsem úplně, jak je nakombinovat, abych vzor zbytečně nerozstříhala, ale na druhou stranu abych nebyla celá posetá vážkami. Proto jsem je odložila a rozhodla se použít jen zbylé jednobarevné materiály. A právě top značky Lucas Hugh mne inspiroval k využití síťoviny. Tu jsem měla v zásobách také, objednávala jsem ji při šití spodního prádla od firmy Tylex.

Nejprve jsem řešila, jaký vybrat střih. Chtělo to něco jednoduchého. Občas si takhle stoupnu před svou šatnu a při pohledu do ní na jednotlivé mnou ušité věci přemýšlím, který střih by šel při troše úprav třeba použít. A i v tomto případě jsem měla celkem dobrý nápad. Vybrala jsem střih z Nahtrends na raglánový top, který jsem již šila. Proto jsem věděla, že to dopadne dobře – střih jsem měla vyzkoušený. Ale trochu jsem musela přemýšlet, jak docílit podobného efektu jako na inspiračním obrázku.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (18.06.2020/2:19)
Kategorie: Nezařazeno, prázdninový kufr, Šijte s námi, Techniky
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x