6.6.2020 | Barbora | 1 komentář

Úplně jednoduchý pásek

Ty nejobyčejnější věci občas mají to největší využití. Já se o tom přesvědčila zase nedávno, kdy jsem si ke koženkovým culottes ušila i zavazovací pásek. Kalhoty jsem od té doby měla na sobě jen jednou, pásek ale nosím prakticky pravidelně.

Dnes pro vás mám tedy návod na úplně jednoduchý pásek, který využijete jak ke kalhotům, tak na šaty, sukni či tuniku.

Já jsem ten svůj šila z umělé kůže z látek Mentalist. Výhodou je, že na něj potřebujete pouhých asi 20 cm šíře látky, ale při troše štěstí byste jej zvládly vystříhat i z větších zbytků. Použít můžete samozřejmě i pravou kůži nebo jakoukoliv jinou látku, která se vám bude hodit do šatníku nebo ke konkrétnímu modelu.

Střih je úplně jednoduchý. Na následujícím obrázku uvidíte naměřené míry, které mám na pásku já, ale ty si samozřejmě můžete přizpůsobit vaší potřebě. Tato šířka vyhovuje mně, je zkrátka akorát. Kdyby byl pásek širší, mohl by se pak už přehýbat, což by nevypadalo pěkně.

Každý z výše uvedeých dílů potřebujete vystřihnout dvakrát z látky a vždy jedenkrát z výztuhy. Já použila nažehlovací Vlieseline G745 z našeho e-shopu. Výztuhu jsem pak suchým teplem přes ochranný organzový hadřík nažehlila na látku.

Každou jednotlivou část pásku je pak třeba sešít podél dlouhých okrajů. Klasicky, s lícovou stranou uvnitř. A poté obrátit. Šířka pásku 5 cm včetně přídavků je akorát taková, aby šlo pásek otočit do líce jen s pomocí prstů, případně pinzety.

Při otáčení je pak třeba dát pozor a u vázaček nechat vždy jeden okraj podhrnutý kousek do rubu.

Na středním díle pak musí zůstat podhrnuté oba krátké konce. Takto připravené díly pásku musíte opatrně sežehlit, opět s ochranným hadříkem.

Poté se nepodhrnuté okraje vázaček vsunou do středního dílu pásku a prošijí. Stejně tak se prošijí konce vázaček a jednoduchý pásek je hotový.

Výhodou tohoto pásku je, že se skládá ze tří dílů, které lépe vtěsnáte do zbytků látek. No a také vypadá jako věc, se kterou jste si už musely dát trochu práce – není to jen rovný pruh látky.

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora (06.06.2020/6:08)
Kategorie: Odstřižky..., Příběhy našeho šití, Začínáme se šitím, Zdarma
Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
AlenaK
3 let

https://cz.pinterest.com/pin/482588916324868990/
Zrovna jsem o něm uvažovala v souvislosti s kaftanem 🙂

1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x