21.5.2020 | Barbora Jana | 1 komentář

Šijte s námi do prázdninového kufru

A je tu další společné šití! Tentokrát je naším tématem šití do prázdninového kufru. Pro toto téma jsme se rozhodly začátkem února, v době, kdy jsme ještě netušily, že k moři letos nikam nejspíš nepojedeme. V průběhu března a dubna jsme pak hodně diskutovaly nad tím, jestli téma raději nezměníme. Nakonec jsme se shodly, že prázdniny a dovolené plné sluníčka a pohody s našimi blízkými přece budou, takže není důvod téma měnit.

Asi už tušíte, že každá budeme šít něco jiného. Dnes vám své projekty představíme.

Bára

Já jsem si v tomto společném šití přidělila sportovní oblečení. Protože i to patří do prázdninového kufru. A nejen tam. Pěkné počasí láká i zaryté nesportovce jako jsem já, aby zvedli zadky od počítače nebo šicího stroje a zkusili vyběhnout ven nebo sednout na kolo. Já navíc předpokládala, že letošní prázdninové víkendy budu opět trávit s dětmi cestováním po republice po triatlonových závodech, kde je přeci jen vhodnější a pohodlnější sportovní oblečení. Přebíhat od startu do depa, na další disciplínu, zpátky do depa a k cíli, když jsou kluci každý v jiné věkové kategorii a oba vás vyžadují na několika místech zároveň ve stejném čase, se opravdu lépe zvládá ve sportovním než v rozevlátých šatičkách.

Navíc jsem ale také objevila internetový obchod se spoustou funkčních materiálů a neodolala jednomu potisku, který jsem chtěla nějakým způsobem použít.

A náhodou mi také na Facebooku naskočila reklama na pro mě zatím neznámou značku sportovního oblečení Lucas Hugh. Nejvíc mne zaujal následující top – je to taková varianta sportovního oblečení, které se nemusí ale nosit pouze na sport a myslím, že bych něco podobného určitě využila.

Jana

Letošní koupací sezona bude hodně specifická, nicméně pokud to máte jako já, tak děláte každoročně parádu maximálně na okresním koupališti. Ale to přece není důvod tu parádu nedělat. I tak jsem měla pochybnosti o zařazení tohoto tématu.  Holky mě ale přesvědčily,  že bez plavek společné prázdninové šití udělat nejde! O shánění plavkoviny a vhodných střihů  se více rozepíšu v příslušném článku.

Můj materiál je ze Solidusu, střih jsem vybrala Vernazza od Friday pattern company.

Petra

Pro mě léto rovná se jednoznačně nejletnější a nejvzdušnější ze všech kusů oblečení – kaftan! Ležérní, rozevlátý, obvykle bleskově ušitý třeba jen ze dvou obdélníků látky, ale zároveň může být elegantní, nápaditý, ze skvělého materiálu. Kaftan na pláž, na letní party, ale i třeba ve zdobnější podobě jako večerní a slavnostní oblečení – pro svou univerzálnost se ostatně stal také nedílnou součástí resort kolekcí i velkých designérských domů. (Jak moc kaftany miluju já dokazuje i to, že jsem se v jednom takovém zdobném arabském dokonce i vdávala :)).

Šití kaftanu může být velmi snadné až začátečnické, najdete ale i modely s velmi rafinovaným systémem řasení, zavazování a zdobení. Abychom i v letním šití měly mou oblíbenou špetku teorie, zastavím se u jeho historie a rozepíšu se nejdřív o kaftanech trochu ze široka. Doporučím vám víc vyzkoušených jednoduchých střihů, ale zároveň se pokusím ušít trochu psychedelický kaftan z originálního vintage střihu ze 70. let.

U kaftanu se můžete opravdu vyřádit s výběrem látky. Obrázek z vogue.com.

Vintage střih na kaftan ze 70. let.

A jaké oblečení nesmí chybět v letním šatníku nebo “v kufru” vám?

 

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora Jana (21.05.2020/8:26)
Kategorie: prázdninový kufr, Šijte s námi
Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tereza
3 let

V mém letním (v podstatě celoročním) šatníku nesmí chybět šaty. Nedávno jsem koupila v Evi-látkách krásný batist s šátkovým vzorem a přemýšlela o střihu, kde by látka nejlépe vynikla. Proto děkuji za nakopnutí a těším se na šití kaftanu 🙂

1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x