20.4.2020 | Barbora | 9 komentářů

Metalický lněný top s volánem

Díky spoustě časopisů o šití, kterým prostě nedokážu odolat, mám celkem dost projektů, co si nechávám „na někdy“. To někdy ale občas trvá i nějaký ten rok. Zrovna tento konkrétní top vyšel v časopise Patrones už v roce 2018. A možná i tak dlouho mám doma látku, ze které jsem ho nakonec šila. Nekupovala jsem ji tenkrát na nic konkrétního, akorát se mi ukrutně líbila. Jedná se o zelený metalický len z Evi látek.

Už od prvního pohledu můžete vidět, že top na jedno rameno se širokým volánem nebude na šití nic složitého. Ale i tak člověk díky nepozornosti může udělat obrovskou chybu. A protože jste velmi pozitivně reagovaly na článek o fuck-upech, přijde mi fér a lidské přiznat i další chybu. Prostě nejsme neomylní a chybami se člověk učí.
Problémy začaly, už když jsem látku vyprala. Díky tomu jsem pak měla lehce třpytivé ložní prádlo a manžel jednu várku montérek. Metalický nástřik z látky ze 60% úplně zmizel. Na jednu stranu mne to trochu mrzelo, ale na druhou se mi i ulevilo. Měla jsem totiž strach z ní šít šaty (i když bych lněné na léto dokázala fakt využít), abych nebyla právě moc blýskavá. Proto jsem se rozhodla pro top, tam je materiálu přeci jen méně a trochu extravagance unese, neboť se dá shodit střídmým spodním kusem oděvu.
I v tomto případě jsem šila bez návodu, tu španělštinu jsem se ještě fakt nenaučila. Ale říkala jsem si, že na tom přeci nemůže nic být. A ono taky nebylo. Skoro.
Vykreslila jsem si střih, velikost 42. V polohovém plánu jsem viděla přední a zadní díl a volán. Plus šikmý proužek na začištění.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (20.04.2020/12:16)
Kategorie: Příběhy našeho šití, Začínáme se šitím
9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x