11.4.2020 | Jana | 21 komentářů

Dior vs. Valentino RED

Dneska vám chci zblízka ukázat dvoje krásné šaty – spojuje je kvalitní zpracování náročného jemného materiálu, o kterém jsem už několikrát psala. Každé z šatů jsou zpracované různě náročnými metodami a v jejich srovnání uvidíte, že jak cestou jednodušších postupů, tak samozřejmě i sofistikovanějšími metodami lze dosáhnout krásných výsledků. Pro nás je to inspirace, že si můžeme náročnost postupů šití volit podle toho, co nejlépe odpovídá nejen naší zručnosti, ale i našim preferovaným metodám šití.

Srovnání těchto dvou značek je poněkud nefér, protože jejich cenová relace je úplně někde jinde. První šaty od Valentino RED (čili levnější verze Valentina) pořídíte v cenové hladině kolem 10 tisíc, obdobné šaty od Diora za 80 tisíc. Je to tedy stejné jako srovnávat šaty třeba šaty ze Zary právě s Valentino Red nebo jinou lepší značkou. U podobných šatů (a třeba i u těch, co samy šijeme) je trochu problém v tom, že na fotkách a videích se rozdíly mezi nimi dost stírají. Když jsem si ještě běžně kupovala oblečení v obchodech, často jsem se nechala nachytat tím, že jsem vyrazila do řetězce pro nějaké krásné šaty za hodně příjemnou cenu, které jsem viděla vyfocené někde v časopise nebo na blogu, ale na ramínku ve skutečnosti našla kus hadru. Takže i když třeba následující šaty působí na produktových fotkách podobně kvalitně, bez ohledu na osobní preferenci stylů, které jsem vybrala jako příklad, je mezi nimi výrazný rozdíl i ve zpracování.

Zároveň jsou oboje ale zpracované velmi pěkně a jen dokazují to, co jsem psala ve starším článku, kde jsou ostatně druhé z těchto šatů zmiňované.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (11.04.2020/9:13)
Kategorie: Odstřižky..., Techniky, Vyšší krejčovina
21
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x