4.4.2020 | Petra | 14 komentářů

Zůstaňme ještě doma (a šijme)

Odevšad to stále slyšíte a my se vám to jednohlasně za celou redakci rozhodly v tomto krátkém textu ještě jednou zopakovat. Pořád bychom se měli chovat zodpovědně a pokud to jen trochu jde, zůstat doma. Už je nám to samozřejmě dlouhé, někomu už hrabe z dětí i partnerů, mnozí z nás se bojí o své podnikání, a stále intenzivně přetrvává strach o zdraví své a svých blízkých. Ale vypadá to, že karanténa funguje, takže právě proto zkusme ještě chvíli nepodvádět a vydržet doma… a třeba konečně šít něco jiného než jen roušky. Nebo pokud se vám v karanténě nedostává času na šití, tak aspoň můžete “normální šití” plánovat. A pokud to jen trochu jde, rozhlédněte se kolem sebe, jestli by nebylo prima i podpořit prodejce, z jejichž sortimentu se teď prodávaly hlavně rouškové bavlny a tkalouny. My vám vždycky doporučujeme hlavně prodejce dražších designérských látek, jako jsou pražské Evi látky, B.P. látky, Delsyn, Látky Marija, brněnské Látky Mentalist, Biltex či Solidus, galanterii Rita’s, e-shopy jako Peony Garden nebo Materialistic. I těmto obchodům v této době citelně klesly tržby a určitě budou rády, když si od nich něco objednáte na šití “pro normální časy”.

Ale zkuste se podívat i blíže okolo sebe, jestli vás nenapadne nějaký lokální prodejce, kterého byste rádi podpořili, i když jste u nich nikdy online nenakoupili (třeba proto, že mají poněkud uživatelsky nevstřícný eshop). Já třeba vím, že teď udělám větší objednávku z Moraviatexu, podívám se, co je v momentální nabídce Textile Mountain, kouknu po delší době na e-shop kroje.cz a zkusím podpořit objednávkou i nedaleké látky Olivi, kam naživo zajdu vždycky ráda (je odtud třeba ombré úplet na “učitelské šaty”), ale jejich e-shop pro mě zatím byl dost nerozlousknutelný oříšek.

Prostě pamatujte, že i nakupování může být v téhle době dobrý skutek, který může vašeho oblíbeného prodejce udržet ve hře.

A znáte to – látky se přeci nezkazí 🙂

Máte další tipy na to, které prodejce by bylo super podpořit? Doporučte je i ostatním.

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Petra (04.04.2020/11:52)
Kategorie: Odstřižky...
Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jana
Admin
3 let

Ještě přidavám primaveraeshop.cz nebo zoefabrics.eu ( slovenský obchod, ale pošta stojí cca 7 euro).

R.
R.
3 let

Já zase přidám brněnský mamtex.cz. Mají velký výběr sice obyčejných, ale kvalitních úpletů.

whitehorse
3 let

Minulý týden, když jsem chtěla koupit lneno-viskozovou látku na halenku, tak jsem si připadala jak exot. Horší je, že např. Stoklasa měl v brně sice prodejnu otevřenou, ale jen s malým pultikem, kde se nedaly vybrat nite. A vybírat nite v eshopu podle fotek látek je blby.
Jinak mamtex můžu taky doporučit.

Pavlina T.
3 let

Šijemdětem.cz má taky snad už archeologický cenný web.

Jinak jsem se nechala nalákat výšivkami na instagramu plystreknitwear a zkouším upcycling letních šatů květinami. Knihou o moderní výšivce jsem podpořila kosmas.cz.

Bavlnky jsem pořizovala u výrobce – na dmc.cz a kruh na ragos.cz.

Držím palce v psychicky náročných chvílích.

Vendula
3 let

Také jsem na to myslela, že je potřeba podržet naše oblíbené obchůdky. Teď v období karantény jsem objednávala v e-zet https://e-zet.cz/ nejen bavlny na roušky, dají se tam najít i jiné velmi hezké látky za fajn ceny. Teď se mi do obchodů s látkami nechce, byť jsou otevřené, ale hned po karanténě určitě zajedu k panu Pavlačkovi. Ostatně až tohle období skončí, tak to bude snad i povinnost udělat si radost nějakou opravdu nádhernou látkou ? a zároveň tím podpořit prodejce našeho (povoleného) dopingu ?.

Zdeňka
3 let
Odpověď na komentář  Vendula

Přidávám se k e-zetu, taky tam ráda nakupuji a taky jsem tam teď kupovala i “nerouškové” látky. 🙂 Vyhovuje mi tam, jak jsou látky vyfocené a popsané včetně gramáže, umím si pak líp představit, jak bude látka působit v reálu.
Osobně ráda nakupuji v Ústí nad Labem v látkách U Kostela.

Daria
3 let

Přidávám ještě Sartor, moc často tam nenakupuji ale ted’ jsem sháněla kousek krepu a překvapilo mě, že tam mají i viskózy a i slušný výběr tencelu a cupra. Tencel jsem objednávala právě na E-zet a šíleně se mačká. Původně z něj měl být jarní plášť, ale ten by se blbě žehlil, takže z toho budou zavinovací šaty. Najela jsem na takovou osobní výzvu, že chci spotřebovat látky, které mi tady roky leží a než se zbavím aspoň deseti látek, nic nového nekupovat (stejně mi to asi ale nevydrží:-). A ještě přidávám tip na látky Grandum, bohužel nemají e-shop ale za… Číst vice »

PetraH
3 let
Odpověď na komentář  Daria

Tak tuhle výzvu jsem si dala taky! Zbavit se všech látek, které jsou dávno za hranicí expirace… 😉 Už jsem ušila patery šaty, jedny kalhoty a jeden svetr. Beru tu karanténu velmi poctivě! Jen nevím, zda to všechnu budu mít kam nosit ;-)))

Barbora
Admin
3 let
Odpověď na komentář  Daria

Taky se snažím zpracovávat zásoby. A mám z toho vždycky skoro stejnou radost, jako když si koupím novou látku. No možná ještě o trochu větší, protože pak mám jistotu, že látku, kterou jsem si koupila a měla z ní radost a pak ji na nějakou (někdy i hodně dlouhou) dobu odložila, můžu konečně smysluplně využít. I když teď nezbytně nutně pořebuju tělový hedvábný satén a ten teda v zásobách fakt nemám, tak bych ráda koupila. Ale zatím jsem nenašla kde. Měla jsem jednou od pana Pavlačky a ten by byl ideální, ale tam se teď nedostanu a ani nevím, jestli… Číst vice »

Daria
3 let
Odpověď na komentář  Barbora

No já právě z toho mám asi dvakrát větší radost 🙂 Až mi přijde strašně snadné, vybrat střih, koupit novou látku a něco ušít. Takto je potřeba znovu vymyslet, co z té látky vytvořit, protože původní plán se desetkrát změnil. A hlavně já nerada syslím zásoby, tak mě ta hromada nevyužitých látek dost tíží..

Sisly
3 let
Odpověď na komentář  Barbora

P.Pavlačka má otevřeno a to od 10 do 15h. A je ochoten jako dřív poslat objednávku i poštou.

Barbora
Admin
3 let
Odpověď na komentář  Sisly

No tak to je skvělá zpráva, zkusím mu tedy dneska zavolat. Já už to zkoušela tuhle, ale asi měl vyplý telefon nebo musím pohledat jiné číslo. díky za info.

Sisly
3 let
Odpověď na komentář  Barbora

mně na zprávu odepsal taky až za 3 dny, měl nějaké problémy s telefonem. Tak úspěšný nákup 🙂

Milena
3 let

Já bych přidala ještě https://www.poezielatek.cz

14
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x