2.4.2020 | Jana | Žádný komentář

Základní úpravy v oblasti zad

Tenhle článek jsem vám slibovala dlouho, tak dlouho, že na to nechci ani myslet. Vždycky totiž bylo v edičním plánu něco, co dostalo přednost, ale při společném šití zavinovacích šatů jsem si řekla dost. I v jeho rámci jsem článek slibovala už v průběhu března, ale díky jiným povinnostem jsem jej opět musela posunout – doufám, že mi toto malé zpoždění odpustíte.

Záda jsou poslední velkou skupinou úprav, kterou jsme na našem webu neprobíraly a zároveň jsou trochu oříšek. V jedné osobě se totiž extrémně špatně zkouší a pokud nemáte po ruce někoho šikovného, je to trochu problém. Sice se můžete nechat vyfotit, ale odhadnout, o kolik je co potřeba zabrat či povolit, není úplně jednoduché.

Pokud se nechcete trápit s každým šitým oděvem, doporučujeme si udělat střih na míru z polotovaru, kdy si vyzkoušíte, o kolik je zhruba třeba zadní díly upravit a vytvořený střih pak porovnávat se vším, co budete v budoucnu šít.

Ale teď už k samotným úpravám:

Kulatá/napřímená záda

Tím, jak se čím dál více hrbíme u počítačů, je běžnější, že i mladí lidé mají poměrně kulatá záda. Výrobci oděvů a střihů se tomu začínají přizpůsobovat, takže pokud máte správné držení těla, je možné, že budete potřebovat úpravu pro rovná záda, i když vám celý život maminka nadává, ať se nehrbíte.

Naopak právě s věkem se může stát, že oděvy začnou špatně sedět a budete potřebovat upravit střih pro záda kulatější. Záda mohou být více zaoblená v oblasti mezi lopatkami, ale i u přechodu na krk, nicméně úprava je stejná.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Jana (02.04.2020/11:49)
Kategorie: Konstrukce, úpravy a fitting, Začínáme se šitím
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x