16.3.2020 | Barbora Jana | 11 komentářů

Šijte s námi zavinovací šaty – rukávy, dolní lem, dokončení

V dnešním článku dokončíme úplně ty poslední závěrečné práce a již příště se můžete těšit na naše hotové šaty a vyhlášení soutěže.

Barbora

Na mých šatech dnes zbývá dodělat jen to nejmenší. Délku a dírku na prostrčení vázačky.

Můj stroj umí automaticky ušít několik druhů různých knoflíkových dírek. Proto jsem jich pár vyzkoušela, až jsem našla tu, která se mi líbila nejvíc. Knoflíková dírka na prostrčení vázačky je na střihu zakreslena těsně vedle bočního švu tak, aby mohla být zpevněna přesahujícím švovým přídavkem. Ale i tak jsem raději místečko pod ní nejprve trochu zpevnila nažehlovacím vliselínem. Dírku jsem si pečlivě naznačila z rubu, po obvodu prošpendlila, aby se mi nepohnula podšívka na rubu, a strojem vyšila. Poté jsem ji prostříhla.

Délku šatů jsem dvakrát zahnula, pečlivě sežehlila a zašila.

Jana

Šaty už jsou téměř dokončené v oblasti trupu – stačilo jen založit délku, a to úzkým lemem, který se také někdy nazývá moskevský, v angličtině babyhem.

Podrobněji jsem ho popisovala v posledním díle videokurzu o šití šifonu (od času 0:58) nebo také na konci tohoto článku. Lem jsem si nejdříve celý připravila a až nakonec prošila okraj úplně celých šatů včetně výstřihu, předního okraje a dolního lemu. V této fázi jsem také přichytila vázačky do přídavku předního okraje. Poté jsem je sežehlila dopředu a znovu prošila v kraji, aby držely.

U mých šatů tedy zbývají už jen rukávy: švy jsem sešila jako celý zbytek šatů francouzským švem. Pak jsem založila délku prošitím, dvojitým zohnutím a znovuprošitím, kterým jsem si vytvořila tunýlek o šíři necelého centimetru (kousek jsem nechala nesešitý na provlečení gumičky. To je i výhoda předem nazkoušeného modelu, protože si můžete začistit délku ještě před vsazením.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (16.03.2020/4:48)
Kategorie: Šijte s námi, zavinovací šaty
11
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x