14.3.2020 | Barbora | 6 komentářů

Next In Fashion

Náhodně se mi při vybírání seriálů podařilo narazit na sérii zaměřenou na nové módní designéry. Jedná se o seriál z produkce Netflixu a pokud máte k této platformě přístup, věřím, že stojí za zhlédnutí. Znáte-li seriál Project Runway s Timem Gunnem a Heidy Klum, jedná se i v tomto případě o něco podobného, ale tato verze mi přijde modernější a na trochu vyšší úrovni. Jen upozornuji – jedná se velmi návykový seriál, což ale v současné době vůbec není na škodu. Nicméně si případně vyhraďte dlouhý večer nebo raději rovnou celý víkend, abyste stihli vždy pár dílů najednou.

https://www.youtube.com/watch?v=a2W0ivtnXjY

Porotci jsou tentokrát dva – Tan France a Alexa Chung. Jméno Alexy pro mě bylo celkem známé, ale pro připomenutí tu mám o ní pár zajímavostí. Alexa je britská modelka a návrhářka. Scoutingovou agenturou byla objevena v šestnácti letech a kariéru začala rovnou v časopisech Cosmogirl a ELLEgirl. Stala se tváří mnoha věhlasných značek. Díky svému vytříbenému vkusu vždy patřila na seznam nejlépe oblékaných celebrit a získala spoustu ocenění. Značka Mullberry po ní dokonce pojmenovala jednu ze svých kabelek. Objevila se v několika videoklipech, byla tváří i mnoha módních televizních magazínů a pořadů, především na Fashion TV nebo MTV. V roce 2017 spustila i svou vlastní módní značku Alexachung.

Kabelka Alexa od Mulberry

Druhým průvodcem pořadu je Tan France. Jeho jméno jsem předtím nikdy neslyšela, ani mi nebyl povědomý. Jedná se o britského módního návrháře. Pochází z Pákistánu, ze striktně muslimské rodiny. Jako návrhář pracoval pro značky jako Zara nebo Selfridges, svou kariéru také obohatil o praxi u domu Chanel. V roce 2011 založil módní značku s dámským oblečením Kingdom & State a od roku 2015 žije v USA, kde se usadil se svým manželem.

Koncept pořadu je následující – cílem je nalézt módního návrháře, který by mohl zaujmout místo mezi již etablovanými jmény módního průmyslu. Hlavní výhrou je 250 tisíc amerických dolarů na rozjezd vlastní značky a uvedení na prodejním portálu Net-a-Porter. Designérů je zpočátku 18 a prvních několik dílů jsou spárováni do dvojic. Nejedná se o úplně neznámá jména, jako to bylo v seriálu Project Runway. Překvapilo mne, že spousta účastníků pracovala pro věhlasné návrháře (jako je třeba Stella McCartney), nebo že stáli u zrodu poměrně známých značek, jako je například americká FUBU. Mnoho z nich již má i svou zavedenou značku, přestože není světově známá. Designéři jsou různých národností – Britové, Američani, Pákistánec, Ital, Skot, Korejka, Číňanka, Mexičanka atd. Někteří se před příchodem do show už nějakým způsobem znali, případně již předtím spolupracovali, jiní byli spárováni náhodně. Líbí se mi, že je v tomto seriálu poukazováno spíše na pozitivní části spolupráce a navrhování jako takové, také se dává větší důraz na provedení jednotlivých modelů a jejich konstrukci. Tempo je ovšem i tak vražedné – zadaná výzva vyžaduje do druhého dne vytvořit model či dva (pánský i dámský), který je prezentovatelný na plnohodnotné přehlídce. Jako první na řadě byla velká večerní, mezi dalšími pak oblek, spodní prádlo, sportovní oděv, streetwear, military inspirace atd.

Musím říct, že v každém díle byl minimálně jeden nebo i více modelů, u který jsem si říkala „wow, tak tohle chci.“ Jako inspirace je tento pořad neskutečný. Od reálného světa je ale samozřejmě na hony vzdálený. Zajímalo by mne, jak moc je vše hrané. Jestli je celá koncepce v rukou jednoho produkčního týmu, nebo zda mají jednotliví designéři volnou ruku pro svou propagaci. Celá skupina je velmi různorodá a ráda bych třeba věděla, jestli stylizace jednotlivých osobností před kamerou je opravdu taková i v reálném životě. Každý z designérů má velmi specifický styl oblékání, jsou doladěni do detailu různými doplňky a šperky, pánové běžně nosí sukně a v celé koncepci mi to nepřišlo ani zvláštní. Pořad je velmi pozitivně natočený, čekejte akorát hodně projevované emoce, ale na druhou stranu je to typicky americká produkce, takže slzy dojetí, sebehodnocení a „world peace“ jsou v každém dílu.

Pokud ale chcete trochu nakopnout mojo nebo máte pocit, že je všechno právě ponuré a tísnivé, tak rozhodně doporučuji shlédnout. Inspirace je tam opravdu hodně!

0 0 hlasů
Article Rating
Článek pro Vás napsala Barbora (14.03.2020/3:59)
Kategorie: Odstřižky..., Zdarma
Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
spaci
3 let

Viděla jsem a taky doporučuju. A zbožňuju tvorbu vítěze/vítězky 🙂

Petra
3 let

Strašně mě baví ta diverzita – Jak je každý jiný, svůj, jaký je to mix různých národností, historií, tradic, zkušeností, přízvuků… ta směs dává sdílené vášni pro tvorbu ohromný náboj.

MonikaP
3 let

Taky doporucuju. A pozor, je to desne navykovy ?

Sisly
3 let

skvělá reality show, viděla jsem ji poprvé asi před měsícem-myslela jsem, že to byl tip ze Stehu, ale asi byl z IG. Sice mě mrzelo, že nevyhrála ta osoba co skončila druhá, ale líbilo se mi vlastně (skoro) všechno. Občas si pustím některý konkrétní díl pro inspiraci nebo potěšení.

Daria
3 let

Taky mě to moc bavilo. Vítězce jsem fandila od začátku 🙂 A hlavně to vybavení studia/ateliéru, to je sen. Pokaždé, když někdo otevřel šuplík s vyrovnanými nůžkami, pastelkami a vším, ukápla mi slza..

Daria
3 let

Na Amazon Prime před pár dny spustili obdobnou soutěž – Making the Cut, každý týden budou vysílat dva díly. Finále bude asi někdy koncem dubna. Amazon Prime lze vyzkoušet na měsíc zadarmo 🙂

6
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x