12.3.2020 | Barbora | 9 komentářů

Koženkové culottes

Když jsem kdysi narazila na blog Secondo Piano Sashi W., byla jsem neskutečně nadšená jejím provedením Ginger džínů z černé koženky. To je totiž přesně můj styl. Chtěla jsem se do takových Gingerů také pustit, ale dlouhou dobu jsem nemohla najít ten správný materiál. Chtěla jsem něco, co nebude lesklé a na první pohled nebude vypadat uměle. A takovou látku prostě přes internet neobjednáte, to si musíte osahat. Na podzim mi pak Jana po návštěvě látek Mentalist zaslala vzorek celkem přijatelné koženky. Tak jsem si ji objednala a těšila se, jak si konečně doplním šatník o něco, po čem už dlouho toužím. Dokonce jsem pro jistotu znovu vytiskla střih na Ginger džíny, tentokrát jsem ale zkusila variantu se zvýšeným pasem. Ušila jsem i zkušební model a to ve velikosti o číslo větší, než byly mé původní džíny šité před pár lety. Kalhoty jsem akorát v linii pro úpravu délky prodloužila o 3 cm a o trochu ubrala na výšce zadního sedla, jinak seděly perfektně. Jenže když jsem rozložila koženku na zem s tím, že se pustím do stříhání, začala jsem mít obavy. Gingery jsou konstruovány pro látku s alespoň malým obsahem elastanu. Jenže tahle moje koženka elastická bohužel není. Navíc je i poměrně tenká a měla jsem proto strach, že by kalhoty nemusely sedět zas až tak pěkně a pokud by byly hodně na tělo, kvůli tenkosti by se mohly prokreslovat různé nedokonalosti postavy. Takže jsem po usilovném přemýšlení projekt zamítla.

Jenže co teď s takovouto látkou? Šaty z umělé koženky by asi nebyly moc příjemné, navíc mám šaty přímo z kůže. Sukně nenosím. Takže opravdu zbývaly jen ty kalhoty. A když ne úzké, tak jsem se rozhodla pro druhý extrém – široké. A ještě navíc ve zkrácené délce. Prokonzultovala jsem to s hokama a ty můj nápad jednohlasně schválily. Prošla jsem tedy doma nějaké časopisy a v Nahtrends 8/2018 jsem zahlédla zajímavé širší kalhoty se zavinovacím překrytem na předním díle. Zkusila jsem udělat zkušební model v největší velikosti, ustřihla je o dvacet centimetrů a měla jsem dobrý pocit, že by to mohlo být ono.

Jenže jsem zjistila, že mi chybí přesně asi 8 centimetrů látky. A kalhoty jsem už nechtěla víc zkracovat, mohlo by se pak stát, že zrovna pár centimetrů by mohlo hrát v délce takovýchto kalhot zásadní roli. Naštěstí v látkách Mentalist ještě látku měli a dokonce se mi podařilo i vychytat lednovou slevu 30%, takže jsem jednu délku kalhot ještě doobjednala.

Mezitím jsem se ještě pustila do menších úprav na zkušebním modelu. Nezdálo se mi totiž, že zavinovací překryt sedí úplně pěkně. Horní zkosený okraj jsem měla hodně pod okrajem pásku kalhot, přitom na fotce se mi zdálo, že lícují. Odšpendlila jsem si směrem od horního okraje malý záševek, který jsem na střihu následně uzavřela. To jsem provedla tak, že jsem udělala další dva nástřihy směrem k vrcholu záševku vedené ze šikminy překrytu. Tyto nástřihy jsem pak rozevřela zároveň s tím, jak jsem horní záševek uzavřela.

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora (12.03.2020/3:33)
Kategorie: Konstrukce, úpravy a fitting, Příběhy našeho šití, Techniky
9
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x