9.3.2020 | Barbora Jana | 1 komentář

Šijte s námi zavinovací šaty – pásek, lemování výstřihu, podšívka a ramínka

V minulém díle jsme se dostaly k tomu, že jsou celé šaty nahrubo sešité a se začištěnými švy. Dnes se již můžeme vrhnout na detaily.

Bára

Jak jsem psala již v úvodu tohoto seriálu, chtěla jsem šaty částečně vypodšívkovat. Přestože svrchní látka není průhledná, zdálo se mi to jako nejlepší rozhodnutí, protože podšívkou elegantně skryjete a začistíte prakticky vše vevnitř. Podšívku jsem ale dělala pouze do živůtkové části.  Měla jsem ji nastřiženou z Karly (směsovka bavlna a hedvábí) od samého začátku, co jsem stříhala i svrchní látku. Pokud to jde, dělám tyhle věci vždycky raději najednou, když mám všechny pomůcky vyndané, tzn. při jednom nepořádku.

Stejně jako na šatech jsem i na podšívce odšila záševky a sešila boční i zadní šev. Švové přídavky jsem nijak nezačišťovala, protože budou schované uvnitř a nepředpokládám nějaké velké třepení. Tentokrát jsem ale neprováděla stabilizaci šikmo střižených dílů. Protože jsem měla stabilizované svrchní díly, věděla jsem, že jemnou podšívku do nich lépe navolním takto.

Spodní okraj podšívky jsem dvakrát zahnula do rubu a prošila.

Ještě před sešitím podšívky bylo potřeba připravit vázačky na šaty. Jak předšít ramínka jsme si ukázaly už v minulém díle, s vázačkami to je skoro podobné. Stříhala jsem je akorát o malinko širší a musela jsem, kvůli délce, spojit dva proužky najednou. Nelze je ale sešít jen tak za sebou, musíte je sešít také pod úhlem 45 stupňů.

Pak už je postup stejný jako u ramínek – přeložit, sešít, obrátit.

Ještě před všitím podšívky jsem si malými kousky nažehlovací výztuhy zpevnila na svrchní látce místa, kde budou všitá ramínka a vázačky.

 

0 0 hlasů
Article Rating

Článek je přístupný pouze předplatitelům.

Pokud máte zaplacené členství, tak se stačí přihlásit.

Pokud nemáte zaplacené členství, tak ho můžete zakoupit zde.

Článek pro Vás napsala Barbora Jana (09.03.2020/9:21)
Kategorie: Šijte s námi, Techniky, Vyšší krejčovina, Začínáme se šitím, zavinovací šaty
Štítky:
1
0
Děkuji za vaše názory, prosím komentujte.x